Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Idę na drugi rok informatyki
Praktycznych rzeczy, które mi by się przydały jako programiście nauczyłem się przez I rok bardzo mało, a jak tak czasem patrze co ludzie n wykładach robią to sobie myślę (co ja tu kuurwa robię xD). Jeden kucuje coś na androida, drugi jakąś appke robi, teraz znajomy się o dziekankę pyta bo dostał gdzieś chyba ofertę stażu/pracy (~20 lat), czuję się zajebiście do tyłu względem niektórych osób na roku(mam na myśli stricte programowanie).
Puki co mieliśmy czyste C (wskaźniki/algorytmy/podstawy po prosu)
Rozważam na drugim roku(jak oczywiście plan zajęć pozwoli) pochodzić po firmach i pytać o darmowy staż w wolnym czasie.
Zobaczyć jak faktycznie wygląda praca programisty, coś się praktycznego nauczyć (i robić to za free).

Co myślicie o takim czymś? Przejdzie, czy firmy mnie wyśmieją xD ?

#infromatyka #programowanie #naukaprogramowania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja też po LO byłem bardzo do tyłu, uwaliłem nawet pierwszy rok. Gdy go powtarzałem miałem tylko 3 przedmioty i dużo wolnego czasu, poszedłem na darmowy staż a potem zacząłem pracę i jakoś to poszło, także się nie przejmuj. Oczywiście wymaga to samozaparcia i pracy, ale 15k nie bierze się znikąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podstawową rzeczą na początku są znajomości, zakręć się w ekipie ogarniętych
@AnonimoweMirkoWyznania programowania się na studiach nie nauczysz, bo program studiów opiera się na podstawach danych języków (już nie mówiąc o tym, że większość uczelni nie idzie z duchem czasu, dobrze i tak, że na kartach perforowanych nie karzą programować). No ale wracając do tematu najważniejsze jest programować na własną rękę, rozwijać się. A w firmie na dokładkę nauczysz się jak to wygląda w rzeczywistości. Nie szłabym na taki staż jak czas pozwoli,
@AnonimoweMirkoWyznania: na staż, to kawę ;)
Podstawa, to znajomość złożoności algorytmów (n, log n, x^n itp.), sql, znajomość języka w którym będziesz miał staż na poziomie podstawowego certyfikatu i jakieś wzorce projektowe plus umiejętność szybkiego uczenia się nowych rzeczy oraz rozróżnienie storna czerwonego od czarnego. Frameworków w każdej technologii jest pełno, to na rozmowie od razu mówisz, że tego chcesz się właśnie tego nauczyć. Możesz zorientować się wcześniej, czego używają i