Wpis z mikrobloga

@lent: IMO jakieś 3 miesiące. Jeśli chodzi o powtórzenia, to u jednego z moich klientów siatka wygląda tak (nowe słowo bez matcha to 0,05 EUR).

164 Translation Words at 0.05 EUR = 8.20 EUR
4 Translation 75-84% Match at 0.025 EUR = 0.10 EUR
13 Translation 85-94% Match at 0.025 EUR = 0.33 EUR
27 Translation 95-99% Match at 0.0125 EUR = 0.34 EUR
209 Translation 100% and Repetitions at 0.0025
@lent ja dla chinola tłumaczyłem to było 20% ale sam wybierałem gdzie są powtórzenia. Myślałem, że mnie rucha na tym ale widzę teraz, że to normalna praktyka...
@lent: 5% to tylko za setki właściwie, a takich dużo nie masz, przy takim wolumenie bardzo nie zbiedniejesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym jeśli Twój klient nie jest jakiś oblatany na rynku tłumaczeń, to mu nie proponuj obniżki za powtórzenia, bo to Ty inwestowałeś w Tradka, żeby Ci pracę ułatwiał, a nie on Ci go sponsorował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lent: 1,5 miesiąca, prawie 5000 znaków dziennie... sporo w sumie, ale jak się czujesz swobodnie, to może nie będzie tak bardzo bolało. No i stawkę to sobie krzyknij godną, bo to nie są standardowe obłożenia dzienne dla tłumacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lent: @GniewneKopytko:

1. Stawka ogólna: dla klienta z Europy Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania) musi być w okolicach 10 centów. To i tak niedrogo jak na warunki klienta, który bierze od swojego klienta spokojnie 20-25 centów.
0,05 EUR w 2017 r. to żarty.

2. Klucz rozliczeń: sprawiedliwy to 30/60/100, czyli
CM (Context Match) - 10%
Powtórzenia + 95-100% - 30%, 25% też jest ok. 5% w żadnym wypadku
75-94% - 60%
Mimo ponad 10-letniego doświadczenia nie podjąłbym się.


@wojteklbn: To jest stały klient, termin do negocjacji, a w firmie mamy groupshare więc mogę robić to w dwie osoby.
@lent: Okej, słowa to faktycznie, już dość dużo. Sam musiałbym zobaczyć dokładnie, ile by to wyszło na dzień, bo za dobrą kasę mógłbym pocisnąć, ale komfortowo na głowę zrobiłoby mi raczej 2500-3000 słów na dzień : D
@CKNorek: @wojteklbn: ja mam już urlop zaplanowany więc ewentualnie zrobię tylko część z tego, ale w sumie to ciekawiły mnie te powtórzenia, bo często robię je za 100% i leci z tego kasa, ale chciałbym być trochę bardziej fair i trochę bardziej konkurencyjny ( ͡º ͜ʖ͡º) No, ale stanęło na tym, że 25% za całkowitą powtórkę wyjdzie każdemu na dobre :)
@lent: No to ciśnij mimo wszystko. Dobra stawka za stronę, pozazdrościć : )


@CKNorek: Nigdzie tutaj stawki nie podawałem, te do góry to stawki podane przez Mireczków, mnie głównie interesowały procenty ;) Ale chętnie posłucham jakie stawki są #zagranico bo chciałbym trochę torta ugryźć dla siebie :)
@lent: A no to widzisz, jednym okiem mi wpadło : D
Niemniej 0,05 - 0,1 euro za słowo to całkiem dobra stawka, zwłaszcza jak masz stałe zlecenia i siedzisz w Polsce.