Wpis z mikrobloga

  • 1077
#motomirko #motoryzacja #mechanika

Patrzcie Mirki co udało mi się wygrzebać ze stodoły, jest to model SHL M11 z 1967r. czyli w tym roku kończy 50lat. Co ciekawe papiery i kluczyki były przy nim, jego stan jest moim zdaniem w zajebistej kondycji, moje 8-10letnie auto ma więcej korozji. Ciekawe czy uda mi się go odpalić, lecz najpierw muszę rozebrać silnik do podstawy i cały porządnie wyczyścić i zaoliwić. Dajcie kilka plusów żeby się udało.
PS. W komentarzu więcej zdjęć.
Matril - #motomirko #motoryzacja #mechanika 

Patrzcie Mirki co udało mi się wygrzeba...

źródło: comment_k1wIzd09NBiLD4yQehClUK32NU54bXFG.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fordomaniak obraca i to całkiem nieźle, olej cały czas był i zbiornik pełny, w środku nie powinien być przegnity. Czym najlepiej zabezpieczyć miejsca z korozją? Oczyścić szczotką, dać podkład antykorozyjny na to szpachlę i zrobić zaprawkę?

@frems jestem takim typem człowieka, że przytrzymam to dla syna albo wnuka.
  • Odpowiedz
@Matril: gdzie kupiles czesci, uszczelki? Jak juz go rozbierasz warto sprawdzic stan lozysk na wale glownym. Sprawdz tez stan korpusu w mojej Shl´ce dziadek zapunktowal wal bo mial luzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Matril: Trzymam kciuki Mirku żeby się udało zreanimować bydlaka bo jest w bardzo dobrym stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja właśnie kończę składać WSK M06B1 z '68 i zaczynam Yamahe XS 1100 z '78.

PS. Zabezpiecz chromy i koła oddaj do piaskowania (albo co tam było oryginalnie) bo później wyrzucisz sporo kasy na przywrócenie do porządnego stanu i będziesz miał wżery - wiem co mówię ( ͡
  • Odpowiedz
@Matril: o paanie :D założę się, że znalezienie jej to dopiero początek tego ile ci da radości. A może i kolejnym pokoleniom, kto wie. Masz zamiar nagrać próbę odpalenia? :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Zoxico na pewno nagram, a także porobie fotorelacje i będę na bieżąco coś wrzucał. Aktualnie ogarniam miejsce dla niej w warsztacie, narzędzia i stół, w weekend postaram się wyciągnąć silnik i cały rozebrać.
  • Odpowiedz
zrób mechanikę a lakier i chromy zostaw w spokoju. Ewentualnie ssme chromy popraw pastą autosol i tyle. Pseudo laleczek jest mnóstwo a takie spatynowane są znacznie ciekawsze. Ciekawe ze to 67 a jeszcze jest to m11 a nie m11w z nowym silnikiem.


@SynUbeka: dokładnie, mam taką samą opinie, to jak wojownik z bliznami po bitwach, każde wgniecenie to jakaś historia, korozja pokazuje wiek motocykla, chcesz nowy motocykl idź do sklepu, jaka
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.