Wpis z mikrobloga

@Please_Remember: tego nie wiem nie widziałem w żadnym sezonie -> nawet wtedy gdy uciekali na statki za to widziałem zamarzający lód więc musiały minąć z dwa dni najmniej. co nie zmienia faktu że dalej Smok musiał by być odrzutowy jak i kruk. a Gendry mieć zaparkowanego dobrego 4x4 aby wyrobić.
@Please_Remember: No jest to plot hole moim zdaniem, wszystko byłoby dużo bardziej strawne, gdyby mieli ze sobą kogoś z dzikich, których potrafił wargować sie w kruka, tak żeby ten kruk przeleciał do Eastwatch, a tam powinna się zanjdować Dany ze smokami w "pogotowiu". I wtedy byłoby to dość eleganckie wytłumaczenie tego. Aczkolwiek jestem w stanie to przełknąć. No niestety trzeba się umówić, że ten wątek od początku wydaje się być naiwny.
@diarrhoea: Westeros ma rozmiary mniej więcej Ameryki Południowej więc to trochę mówi odnośnie odległości. Ale tak dokładnie w kilometrach to chyba nie, często można się dowiedzieć że podroż z x do y to np tydzień czasu.
Edit: żeby w obecnej formie to miało jako taki sens to powinni tam siedzieć minimum dwie doby.
@Florent: Kiedyś jak śledziłem reddita to była dość mocna dyskusja co do rozmiarów Westeros i w gruncie rzeczy te odległości mogły być np. o połowę mniejszą niż to co podałeś.