Wpis z mikrobloga

Wraz z kolegami z #it #wroclaw (i od teraz #januszebiznesu) otworzyłem stronę szukamlapka.pl, która przeczesuje internet w poszukiwaniu laptopów i wskazuje te, które najbardziej odpowiadają oczekiwaniom użytkownika.


Jestem głównym programistą w projekcie i chętnie odpowiem na pytania dotyczące działania i architektury strony w znalezisku.

Z okazji otwarcia strony małe #rozdajo #zadarmo. Jeśli ten post zbierze przynajmniej 200 plusów to wśród plusujących mirków rozlosuję korzystając z #mirkorandom 3 myszki SteelSeries Rival 100. Losowanie odbędzie się o 22.48 w niedzielę 20.08.2017.

  • 92
@Spawaldinio: dlaczego spośród pierdyliarda laptopów istniejących na świecie, gdy wchodzę na Waszą stronę, to akurat na stronie głównej na górze wyświetla mi się ranking składający się z 5 laptopów, które akurat najczęściej oglądałem w ciągu ostatnich paru dni? Przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czytacie w myślach? Nie róbcie sobie jaj.
@aikonek: może to po prostu laptopy, które warto kupić w tym momencie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ranking na górze (i wszystkie inne) to tak na prawdę wywołanie naszej wyszukiwarki, którą możesz przetestować na stronie. Tak jak wszystkie rankingi u nas jest generowany na podstawie parametrów laptopów w czasie rzeczywistym.
@Spawaldinio: dobra, dobra, już mi tu oczu nie mydlij. ( ͡° ͜ʖ ͡°) skąd niby wyszukiwarka miałaby wiedzieć jakie są moje kryteria. Bierzecie informacje z historii moich wcześniejszych wyszukiwań na innych stronach, więc w sumie to po kiego grzyba taki ranking?