Wpis z mikrobloga

@kryniu: chłopie mój kolega za pęknięty obojczyk dostał 20 tysięcy odszkodowania. A chodził tylko w stabilizatorze :D pogadaj z kimś ktoś się zajmuje egzekwowaniem odszkodowań. Za jakiś % odszkodowania zajmą się sprawą.
  • Odpowiedz
@kryniu prawie rok temu miałem kolizję, szkoda niewielka, ale ubezpieczyciel aż mnie obraził bo pierwszy kosztorys wycenił na... 900zl.

Koniec końców zapłacił ok. 8k + ponad 2k za auto zastępcze na ten czas.
  • Odpowiedz
Ja straciłem oszczędności mojego życia, auto do kasacji. ()


@kryniu: przecież dostaniesz zwrot z OC sprawcy, czego jeszcze oczekujesz?
Nie słuchaj #januszyprawa:
1. po co składać pozew przeciw kierującej skoro kwota roszczeń OC jest do 1 mln eur za mienie i 5 mln za szkody osobowe? Babka się przyznała,
  • Odpowiedz
Poniżej 7 dni w szpitalu..


@kryniu: jest ważne ile leżałeś w szpitalu jeśli chodzi o klasyfikację czynu dla sprawcy, ale jesli chodzi o wypłatę za uszczerbek na zdrowiu to mogłeś tam być nawet kilka godzin a dobra papuga wyrwie na takie nowe Volvo
  • Odpowiedz
po co składać pozew przeciw kierującej skoro kwota roszczeń OC jest do 1 mln eur za mienie i 5 mln za szkody osobowe? Babka się przyznała, podała swoje dane, na tym koniec.


@lukaszzz: ale Ty wiesz, że sprawca i ubezpieczyciel odpowiadają razem (chociaż na podstawie różnych tytułów) za szkodę?
Samo zawarcie ubezpieczenia OC nie likwiduje odpowiedzialności cywilnej sprawcy - oczywiście, w przypadku pozwania na 99,99999% ubezpieczyciel włączy się do postępowania
  • Odpowiedz
@kryniu: Jak chcesz jej #!$%@?ć to piszesz do komendanta z wojewódzkiego, że sprawa ma się tak i tak, i pani jakimś cudem dostała 3 pkt karne (o ile wiesz to na 100%) zamiast 6 za spowodowanie kolizji i zagrożenia w ruchu drogowym. Bo za takie coś 3 pkt to kpina.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@emmwuu tak, to ja. Już wszystko w porządku :) Trzy dziewczyny z mojego auta wyszły już ze szpitala. Stłuczenia potylicy, skręcenie kręgosłupa itp.
  • Odpowiedz
@kryniu moim rodzicom pijany ziomek wjechał na czołowo. Byli w szpitalu mniej niż 7 dni. Za pomocą jakiejś firmy (mogę poszukać jakiej) wyciągnęli łącznie ponad 40k odszkodowania mimo że facet raczej niewypłacalny (patus)
  • Odpowiedz