Wpis z mikrobloga

W tagu #antrosbelfer wypisuje czasem, krótkie historyjki z swego pedagogicznego poletka.
Ostatni wpis z niego spotkał się z dużym odzewem nie tylko w postaci plusów, ale i konkretnej pomocy. Wspomniałem tam o swoim uczniu, który zapałał miłością do #gryplanszowe #grybezpradu i #neuroshimahex i pomimo, że nie stać go na własne to się nie zrażał.

Kilku wykopowiczów napisało do mnie oferując pomoc chłopakowi (a niektórzy także pomoc dla szkolnego koła planszowego) przekazując kupony, swoje gry czy kupując nowe. Wielkie dzięki dla @aciid @planszowe_pl @KkaskaderMike @venomik i jeszcze jednego mirka na M, który na wstępie zaznaczył, że prosi o pełną anonimowość. Każdy z nich wydał kasę ot tak by dzieciak miał radochę :)

Przed kołem planszowym, prowadziłem koło speedcubingowe, organizowałem zawody dokładając z swojej kieszeni i angażowałem się z uczniami chętnie w rożnorakie akcje, robiliśmy zajęcia w podstawówce, pokaz na piknik promującym rodzicielstwo zastępczę itp.. Poza moimi znajomymi jakoś nikt nas nie wspomagał i nawet "dziękuję" za naszą pomoc nie zawsze padało tak więc to nieoczekiwane wsparcie mirków tym bardziej mnie zaskoczyło, jednak nie aż tak bardzo jak mojego ucznia.
Każdy pojedyńczy prezent to kwota większa niż dostaje przez cały rok, a więc trudno mu było uwierzyć. Doptywał mnie "dlaczego ci ludzie mi to dają", "jak Pan z nimi rozmawiał to wydawali się normalni" itd. :D

Dzięki takiemu spontanicznemu #pomagajzwykopem #wykop zarówno mój uczeń jak i jego rodzeństwo mają sporo radochy i przybyło też pozycji w które możemy pograć z innymi w szkole. Wielkie dzięki chłopaki za to #coolstory, które stworzyliście.

Zdjęcie oczywiście za zgodą zainteresowanych:
antros - W tagu #antrosbelfer wypisuje czasem, krótkie historyjki z swego pedagogiczn...

źródło: comment_QvQfSpstaAlsSg0lt6teEl8hmLShODTg.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antros: Ja akurat się bardzo cieszę, że mogłem w jakiś sposób pomóc. Nie ukrywam, że urzekła mnie ręcznie przygotowana wersja neuroshimy, której zdjecie pokazywałeś w tym wpisie
Więc tym fajniej ogląda się zdjecie na którym gracie w oficjalne wydanie ;)

Co zabawne na początku obiecałem oddać posiadaną przeze mnie wersję Neuroshimy Hex, w którą lata temu grywałem wielokrotnie z moją dziewczyną. Ostatnio jednak grywam w gry w większym gronie osób, a na dodatek mam kilka gier dwuosobowych - to widząc wyżej linkowany post postanowiłem oddać grę. I tego samego dnia, kiedy otworzyłem pudełko i zacząłem przeglądać czy wszystkie żetony są w pudełki zrozumiałem, że nie oddam Ci tej gry ;)
Zacząłem grać sam ze sobą, zagrałem 4 partie i byłem pewien, że jednak muszę ją zachować. Ale skoro słowo się rzekło to następnego dnia udałem się do sklepu po nowy egzemplarz.
To nie jest więc tak, że pościemniałem na
  • Odpowiedz
@Lisek_Chrystusek: uff dzięki, wybacz Acidd :),
@venomik: nie zawsze wszystko idzie dobrze, moje zajęcia czasem są oblegane ale bywają długie okresy, że spotkania nie dochodzą do skutku raz za razem; mam nadzieję że zagramy kiedyś w Hexa :)
@M_longer: może był, ale interesował się np. chemią :)
  • Odpowiedz
@antros: tak trochę nie w temacie. Może coś u mnie nie działa ale widzę tylko trzy posty w #antrosbelfer (obecny, ręczną neuroshimahex i geografia). Albo pisz więcej, bo jakoś tak dobrze się czyta nawet jeśli piszesz jedno czy dwa zdania, albo coś z tagami nie działa.
A już w temacie: cieszy że są tacy ludzie jak Ty, z powołaniem i podejściem, pasją i entuzjazmem. Ludzie których chce się
  • Odpowiedz
@viruszg:

Może coś u mnie nie działa ale widzę tylko trzy posty

lbo coś z tagami nie działa.

pod każdym wpisem @wykop narzekają na posute tagi, chyba nie mirkujesz dużo, że teraz
  • Odpowiedz