Wpis z mikrobloga

Takiego nasilenia manipulacji w rosyjskich programach jeszcze nie było.
Obejrzałem fragmenty kolejnego i tam padaja tezy, że przypisanie winy ZSRR za Katyń to fałszerstwo - i nikt tego po tym nie neguje.
AK była antysemicka i nie było w niej ani jednego Żyda i oburzające, że Trump ich gloryfikował w swojej przemowie (to chyba jakiś Żyd mówi).
Mniejsza od AK Armia Ludowa współpracujaca z ZSRR zabiła dwa razy więcej Niemców niż AK, która zabijała głównie radzieckich żołnierzy.

I kolejne najbardziej mnie irytujące kłamstwo - gdy jeden z polonofobów (rzadko używam tego słowa - klasyfikuje tak kilku Rosjan i jednego Ukrianca - chodzi o osoby wystpeujace w tv) mówi, że 120 tysiecy Polaków wzięto do niewoli w mundurach niemieckiej armii to prowadzący (niezwykle znany i szanowany w Rosji) powiedział, że to byli ochotnicy, bo tam nie było żadnego przymusu.
Od 36:58 sie zaczyna ten watek - klik

To tylko urywki, bo cały program jest podobny.

Zastanawiam się czy w Polsce ktoś te programy analizuje i jakąś strategię planuje. Bo gdybym sam ich nie ogladał to nawet nie wiedziałbym co tam mówią.
I jak to jest, że u nas sa inby w mediach bo np. w lokalnym norweskim radiu w jakiejś audycji nazwano Piłsudskiego faszystą. Noż ludzie ja to w ciagu paru tygodni kilka razy słyszałem w rosyjskich programach o milionowej ogladalności i nawet jeden dziennikarz się w Polsce tym nie zainteresował.

#rosja #rosyjskiemediaopolsce #neuropa #4konserwy #historia
  • 11
Zastanawiam się czy w Polsce ktoś te programy analizuje i jakąś strategię planuje.


@szurszur: Ja o tym nie mogę przestać myśleć. To przecież nie jest tak, że "Rosjanie tak nie myślą, to tylko narodowe media" - to narodowe media reprezentują politykę, jaką się prowadzi i to jest przerażające co się dzieje. Non stop, co 2-3 dni takie programy...
@szurszur: Sęk w tym, że to nie spadło tydzień temu z nieba. Poza krótkim okresem Jelcyna, tam cały czas jest ta sama stalinowska narracja. Polscy dziennikarze od czasu do czasu reagują i opisują to jako "ciekawostkę" ale co to niby zmienia? Rosja Putina jest autorytarnym reżimem, gdzie giną w niewyjaśnionych okolicznościach dziennikarze. Co niby miałyby dać głosy oburzenia z PL? Reakcją jest niemal całkowite zamrożenie stosunków dyplomatycznych i wrogie wobec siebie
@Marek_B: Ale nasilenie się zmienia. Widze to ogladajac te programy od 2 lat. I o ile dawniej główne bzdury wygłaszali ekscentryczni goscie teraz robią to już prowadzacy.
Nie chodzi mi o oburzenie ze strony władz, ale polemikę w mediach i wykazanie manipulacji.
@szurszur: Nasilenie zwiększyło się od czasu inwazji na Ukrainę i sprowadzenia pod ich granice Amerykanów z patriotami. Polską reakcją powinno być ulepszenie programów historii w szkołach. Na dziś jest tak, że nauczanie historii najnowszej kończy się na II wojnie światowej. Część młodzieży grzebiąc po internecie i słyszać realcje starszych uczy się jej niejako na własną rękę. Rozpętanie antyruskiej histerii w państwowych mediach z kolei to jest zdaje się o to o