Wpis z mikrobloga

Jakoś z rok temu zbierałem się do zakupu 3DS ale na New szkoda mi było kasy i odpuściłem, no a teraz wszedł N2DS XL i temat powrócił. Tym bardziej, że czasami lubię wrócić do starego DSa. Tak więc kilka pytań:
1. Opłaca się w tym momencie kupować 2DS XL? Zdaję sobie sprawę, że trochę pojechali z ceną za sprzęt sprzed 6 lat i konsolę ratuje potężna biblioteka gier.
2. Ekrany. Jak to wygląda? Boję się dramatycznej pikselozy, która w dobie małych ekraników Full HD będzie drażnić i przeszkadzać. Z drugiej strony w starym DSie nie zwracam na to uwagi.
3. Cena gier. Z tego co widzę, to nowe gry oscylują w okolicach 140 zł. Jak wygląda rynek gier używanych? Nie natnę się na podróbki? Jak wygląda dostęp do eShopu w Polsce i ceny w nim?
4. Czy konsola odpali wszystkie gry na 3DS? Czy trafiają się tytuły, które muszą być uruchomione w 3D?
Wszelkie uwagi, przemyślenia i porady mile widziane, gdyż nie siedzę w temacie konsol od jakiegoś czasu. Konsolę planuję kupić w x-komie.

#nintendo #3ds
  • 12
@Mike-Wazowski
1. Nie ma, że się nie opłaca. Jak chcesz to się zawsze opłaca :)
2. Jak na 3DS Ci to nie przeszkadza to tutaj też nie, w końcu nie gramy dla grafiki tylko dla frajdy ()
3. Używki można znaleźć taniej, ale niewiele, gry N trzymają cenę, więc też sprzedasz podobnie jakby co :) Nie ma pirackich gier na 3DS, na DS możesz trafić,
@DarkAlchemy: Chyba mnie przekonałeś (ʘʘ) powiedz mi jeszcze jak wygląda u nas dostęp do eShopa. Normalnie podpinam kartę i płacę? Czy trzeba stosować jakieś obejścia, amerykańskie adresy itd? Ceny ze strony Nintendo to są rzeczywiste ceny gier, np. RE Revelations kosztuje $19,99?
@Mike-Wazowski 1. Nie wiem, miałem tylko o3ds, ale ogólnie wydaje się porządnym sprzętem. Ja osobiście lubię efekt 3d i dość często z nim grałem, ale jak go nie chcesz to będzie dobra konsola.
2. Pikseloza jest i denerwuje, idzie się przyzwyczaić.
3. Gry są raczej drogie, piraty istnieją ale nie w postaci podrobionych kardridży. Eshop nie wypowiem się.
4. Odpali wszystko.