Wpis z mikrobloga

#juventus
9 lat temu w koszulce Juventusu zadebiutował Duńczyk Christian Poulsen. Wielu kibiców Starej Damy pamięta perypetie związane z jego transferem oraz fakt, że do Turynu trafił ostatecznie właśnie on, a nie Xabi Alonso. Do właśnie tej historii wracają w dzisiejszym wydaniu dziennikarze Tuttosport.

Poulsen zagrał swój pierwszy mecz Juventusu w spotkaniu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów przeciwko Artmedii Petrzalka z Bratysławy. Zaczął nieźle, ale z meczu na mecz wyraźnie obniżał loty, by w końcu po 60 rozegranych spotkaniach i z jedną bramką na koncie odejść do Liverpoolu za 6 milionów euro. Rozgoryczenie kibiców wzmagał fakt, że wspomniany wcześniej Alonso przeprowadził się do Realu Madryt, z którym wygrał praktycznie wszystko.

Dziennikarze Tuttosport postanowili wrócić do historii sprzed lat i zapytali niezależnie Claudio Ranieriego, Jean-Claude Blanka i Alessio Secco o to, dlaczego klub postawił właśnie na Duńczyka, a nie Hiszpana. Odpowiedzi są dość zaskakujące.

"Musieliśmy sprowadzić pomocnika i wydawało się, że mamy w garści Flaminiego, ale ten ostatecznie przeszedł do Milanu" - zaczął Ranieri. "W tym momencie wybieraliśmy już tylko między dwoma zawodnikami: Poulsenem i Xabim Alonso. Blanc przyszedł do mnie i zapytał, którego z nich wolę, ja zaś powtórzyłem mu może 20 razy, że chcę Xabiego Alonso. Kilka dni później wrócił do mnie i dał mi do zrozumienia, że nie ma pieniędzy na sprowadzenie Hiszpana. W tym momencie powiedziałem, że niech więc będzie Poulsen..."

Inaczej historię pamięta Blanc. "Mieliśmy dwie opcje - Poulsen albo Alonso. Byliśmy dogadani z jednym i drugim, podobnie jak z jednym i drugim klubem. Nie chcąc w tej sytuacji narzucać decyzji Ranieriemu, zapytaliśmy go, którego woli. On z kolei wybrał Poulsena".

Jeszcze inaczej na pytanie dziennikarzy odpowiedział były dyrektor sportowy Juventusu, Alessio Secco. "Była to wspólna zgodna decyzja: moja, Ranieriego, Blanca i prezesa. Poulsen kosztował połowę tego, co Alonso, ale akurat w tym przypadku pieniądze nie grały roli".

http://www.juvepoland.com/news.php?id=36126
  • 6