Wpis z mikrobloga

Od strony lewicy często słyszy się, że z powodu tego, że jest teraz powszechny dostęp do antykoncepcji seks może uprawiać każdy z każdym i nie trzeba się hamować. Seks sprowadzony został do czynności zapewniającej jedynie przyjemność. Dziwią się jak można powstrzymywać się z tym do ślubu i jest to według nich bezsensowne. Patrząc przez pryzmat tego wszystkiego dlaczego ludzie będący w związku mieliby odmawiać swojej drugiej połówce seksu z innymi ludźmi? Jeśli dziewczynę jakiegoś lewaka puka jej kolega z pracy, a ona jest z tym zadowolona, to po co się złościć? Skoro jest to jedynie akt, z którego płynie sama przyjemność, a dzieci z tego nie będzie, to po co się ograniczać do seksu jedynie z jedną osobą? Dlaczego zabraniać doznawania tej przyjemności osobie którą się kocha? Dlaczego też sami mielibyśmy się ograniczać?

#lewackalogika #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa
V.....r - Od strony lewicy często słyszy się, że z powodu tego, że jest teraz powszec...

źródło: comment_IS13rgSjT4Wonmyx80kbGylrSUWxHyl5.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z takich związków dzieci nie będzie, ale rozpowszechnia się to jako zachowanie seksualne nie różniące się jakościowo od normalnego stosunku płciowego, z którego jest szansa, że pojawi się dziecko.


@Valder: Ojej. Sex z którego nie będzie dzieci? Jak prawicowa myśl polityczna sobie z tym poradzi?
3/10 bo odpowiedziałem. Dwa razy.

Żyj i daj rzyć innnym ( ͡
  • Odpowiedz
Ojej. Sex z którego nie będzie dzieci? Jak prawicowa myśl polityczna sobie z tym poradzi?

3/10 bo odpowiedziałem. Dwa razy.


@terion: Nie ma to jak spłycać temat, bo brakuje argumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BongoBong: Nie wiesz jak było, więc nie mów. Na pewno nie było tak jak teraz, bo kiedyś ludzie bardziej się szanowali.


@Valder: O, to ja mam do tego nawet historię. Parę miesięcy temu byłem świadkiem rozmowy-wyliczanki. Szło o to która kobieta we wsi dostała kiedykolwiek od męża. Chodziło o pokolenie dzisiejszych 60-70 latków. Wieś wsi nie równa ale w tamtej wyszło, że może jedna czy dwie nie dostały
  • Odpowiedz
@BongoBong: Wiem, ale wali to klapkami na oczach i wybiórczym postrzeganiem przeszłości (bo o tych negatywnych rzeczach rzadziej się wspomina, nikt się do tego nie przyznaje).
W kwestii szacunku do samego siebie przykład zresztą też jest dobry, bo jak nisko trzeba się cenić żeby zbierać w gębę i siedzieć dalej z takim człowiekiem...

Choć wiadomo, wstrzemięźliwość najwyższym dobrem. I ludzie kiedyś chyba naprawdę myśleli, że lepiej być ofiarą przemocy niż
  • Odpowiedz
@Valder: Przyjąłeś fałszywe założenia, na nich zbudowałeś fałszywą tezę, a na niej kolejną fałszywą tezę.

A nieprzystawalność twojej konstrukcji do rzeczywistości odbierasz jako jakiś błąd rzeczywistości. Przecież w twoim eksperymencie myślowym jest inaczej.

Nieprzystawalność jest dowodem na fałszywość rzeczywistości, a nie na ułomność twoich przemyśleń.
  • Odpowiedz
@Valder: Wszystko się już w zasadzie przewinęło. Czas zastanowić się nad sobą, wyciągnąć refleksję. Możesz również zostawić to tak jak jest i żyć swoimi wymysłami.
  • Odpowiedz
@Valder: Nie wątpię, że tak ci to wygląda.

Tak samo jak wygląda ci na to, że lewicowiec musi chętnie oddawać swoją partnerkę innym. Widać tu jakieś problemy kognitywne.
  • Odpowiedz
@BongoBong: No, ale rozmawiajmy o konkretach. Napiszesz mi w końcu gdzie ten chochoł?
Bo ja zadałem w tym wątku pytanie o podstawy dlaczego miałby się temu przeciwstawiać. Jaki w tym chochoł?
  • Odpowiedz
Tak uściślając: "Jeśli dziewczynę jakiegoś lewaka puka jej kolega z pracy, a ona jest z tym zadowolona, to po co się złościć?"


@Valder: Błędnie wiążesz takie postawy z lewicą utożsamiając prawicę z kościołem.
Otwarte związki nawet na lewicy są raczej rzadkimi przypadkami, choć z pewnością po tej stronie jest większa tolerancja dla ludzi szukających nowych wrażeń. Ci ludzie w większości nie identyfikują się jako lewica ale są tak identyfikowani przez
  • Odpowiedz
@puszkapandory: Lewica zawiera w sobie pewien zbiór cech i te cechy są z nią utożsamiane. Dlatego właśnie odnoszę się do lewicy. Ogólnie chodzi mi również o to gdzie to wszystko zmierza, bo społeczeństwo w swojej formie ewoluuje i zachodzą w nim zmiany w obrębie danej ideologi. To co kiedyś było uważane za szokujące dzisiaj takie nie jest i związku z tym pojawiło się tutaj moje pytanie skierowane do lewicy właśnie
  • Odpowiedz