Wpis z mikrobloga

@SzCzoteckY:

Testowałem już wszystko... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


spróbuj po prostu na torrentach


@dodgers: Tutaj aż tak nie narzekam, jest ~20 Mbps ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dodam jeszcze, że ping jest super - popularne serwisy do ~10ms, serwery gier też nieźle (20-80ms). Jest jeszcze jeden problem: firma dostarcza swoje DNS - gdy działają, są nieco szybsze od OpenDNS/Google - ale czasem padają
@sturninae: o jak ja się cieszę, że nigdy (poza jednym awaryjnym routerem, ale sprawa rozwiązana od ręki) nie miałam problemów z Orange, aż do chwili obecnej (włącznie, dalej jest super) gdy mam pociągnięty do bloku światłowod; działa z maksymalną prędkością, nie zrywa, w erze "szarych Samsungów" i internetu 1024/128 również nie było problemów ze stabilnością. Niedługo za to przekonam się, co to oznacza internet osiedlowy i pasmo dzielone na trzy osoby
@sturninae
@PsychoX mam upc 8 lat i pamiętam może ze dwa problemy z dostawą neta/tv. I to krótkie. A jak się wejdzie w opinie na googlacj to wszyscy piszą, że upc to największe zło. Z tym że to po prostu mały odsetek ludzi, którzy mają problem i od razu wylewają żale w necie. Co do prędkości, to z warezow ściąganie idzie max prędkością łącza.
Najlepsze jest u tych dostawców to, że speedtest pokazuje oszukane 50 Mbps a pobieranie z różnych serwerów pada na ~10 Mbps (sumarycznie)


@PsychoX: ale, że nie testuje się na serwerze sugerowanym przez speed testa to ty wiedz (zazwyczaj to jest ten, do którego jest bezpośrednie wpięcie i tak), testuj jakiś z innego miasta i innego dostawcy (ja np. biorę Orange na Śląsku - Orange, bo wiem, że mój net będzie wolniejszy
@PsychoX: Ale wiesz, że to z jaką prędkością możesz coś ściągać jest ograniczane przez to z jaką predkość będą wysyłane dane z serwera xD? Speedtest pokazuje wysoką prędkość bo serwery na których się ją testują nie są ograniczane