Wpis z mikrobloga

#ps4 #ps4pro

Ostatnia prosta. Rezygnuje jednak z zakupu tv 4k , mam paroletniego LG fhd 100hz póki nie uzbieram na wymarzonego OLEDa to pozostaje przy tym. Jaką więc konsole wybrać? Slima czy Pro? Czy przyrost mocy w grach typu I horizon czy Uncharted jest zauważalny?Jak jest że wsteczną kompatybilnością? Odpalę GranTourismo 5 czy 6 na ps4?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@preparado przejrzałem ,ostatnie pytanie było ponad tydzień temu i koleś nie dostał satysfakcjonującej odpowiedzi, doradzano zakup z Amazona, patrzyłem dziś to takie same ceny jak na allegro.
  • Odpowiedz
  • 0
@preparado 1600 konsola plus pad drugi plus ze dwie gry na star to 2k pęknie.
@KapitanKopytko idąc tym tokiem to jeszcze xbox do Forzy by się przydał ( ͡º ͜ʖ͡º) nie mam tyle miejsca na półce, ale PS3 jako druga konsola to też nie głupi pomysł.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass Ogółem w 99% przypadków na Pro nie zejdziesz poniżej 1080p, na zwykłej i Slim zdarza się to dość często. Bardzo często masz też opcję wyboru pomiędzy 60 fps / odblokowanymi klatkami, a 30 fps i wyższą rozdzielczością / detalami. Na ekranie Full HD działa supersampling i wygląda dużo lepiej niż natywne 1080p pamiętaj. Masz też SATA 3, streaming w 1080p60 i wyjście audio optyczne (Slima z tego wykastrowali).

Imo najfajniejszymi przykładami wykorzystania Pro jest WipEout Omega Collection (natywne 4K w stałych 60 fps) i właśnie Horizon Zero Dawn (świetny checkerboarding do 4K). Ale teraz jest już mnóstwo pięknych gier, to tylko dwa z wielu przykładów.

Czuję się jakbym robił im za marketing, ale to naprawdę dobra konsola XD Chociaż przyznam że boli mnie d--a, że Sony nie zarządziło ostrzejszych regulacji odnośnie korzystania z Pro ;/ Zdarzają się koszmarki typu Batman: Return to Arkham (śmiech, a nie wykorzystanie mocy) albo Driveclub VR (tylko lepsze refleksy na dachach aut xD). Wiele starszych gier też nie dostało dotąd odpowiednich łatek, całe szczęście CD Projekt RED przygotowuje już swoją pod Wiedźmina, mam nadzieję że przebudują też Gwinta do natywnego 4K.
  • Odpowiedz
  • 1
@BigBadBat ok ale podczas grania na TV nie dostosowanym do obsługi 4k będę widział różnice czy nie? Bo decyzję o zmianie tv pewnie trochę odłożę jeśli nie będę potrzebował,za duże zamieszanie teraz na rynku jest , HDR nie działa tak jak trzeba bo matryce LCD mają za słabą jasność, OLED drogi, i potrafi gubić płynność ruchu..chyba i tak wezmę pro , po cichu myślę że gry takie jak Days Gone będą
  • Odpowiedz
@Kick_Ass Będziesz widział. Najbardziej w płynności (różnica pomiędzy 30 a 60 fps jest naprawdę kolosalna), a i wspomniany supersampling zrobi swoje. Gry na Pro często też mają po prostu wiecej detali, a te które nie dostały łatki działają bez spadków klatek dzięki trybowi Turbo / Boost Mode. Czasy ładowania są też odczuwalnie krótsze.

No i oczywiście masz rację, nadchodzące gry powinny jeszcze lepiej wykorzystać Pro chociaż poza GT Sport na razie
  • Odpowiedz