Wpis z mikrobloga

@orchee: Ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że tak im się źle czasowo zgrało, że robią skrzyżowanie przy Basztowej i odcinek przy Hali Targowej w tym samym czasie, ale dlaczego remont przy Hali tak długo trwa? Prawie trzy miesiące. Dwoją się i troją, żeby zminimalizować wpływ remontu na ruch samochodów w okolicy (co samo w sobie się chwali), a tramwaje mają "w głębokim poważaniu".
@lemo: w ZIKiT pewnie myślą, że studentów nima to tramwaje puste.
Bożenka: Ej Halinka, co my z tymi tramwajami robimy w wakacje?
Halinka: A jeździ tym kto w ogóle?
B: Czy ja wiem, czasem widzę smutnych ludzi przez szybę jak mijam ich samochodem w drodze do pracy.
H: No właśnie! Nie będzie tramwajów to korki będą mniejsze. Dawaj Bożenka, puścimy ich przez tunel. Tam nie będą nam tarasować drogi!
@lemo: Linki będą na stronie MPK lub zikitu, może coś trafie. Ewentualnie poszukam służbowych dokumentów które to troche lepiej ukazują.
Wiem że całkowity remont wiaduktu potrwa 3 lata (albo linii - nie pamiętam) a do września/października ma być gotowy przejazd dla tramwajów czyli albo ta "eSka" omijająca teren aktualnego remontu lub całkowity koniec remontu w miejscu gdzie jadą tramwaje.
Z tego co kojarze to do końca sierpnia miał być gotowy przejazd
@lemo: Znalazłem tylko informacje że utrudnienia dla tramwajów będą trwały do 29 września planowo, więc prawdopodobnie tutaj chodzi albo o to ominięcie torowiska lub całkowite puszczenie tramwajów po obecnym torowisku, sam remont wiaduktu ma trwać jeszcze długo bo bedą budować nowe tory u góry.
@piekuo: za sam remont odpowiada PLK, a nie PKP, ale przecież każde zajęcie pasa ruchu w mieście musi mieć zgodę od ZIKiTu, czy coś się zmieniło w tej materii? Nie mówiąc o tym, że ma miasto swoje plany i ma swoje plany PLK. Projekt PLK ma trwać 3 lata z nawiązką. Naprawdę trzeba było się brać za most nad Dietla w pierwszej kolejności? Mają jeszcze kilka kilometrów z obu stron do
@orchee: Dla mnie PKP to wszystko związane z pociągami, nie drąże czy to PLK czy intercity czy co tam dalej xD
PLK miało ustalony termin na remont wiaduktu już dawno, to że remont Basztowej wyszedł teraz to wina ZIKITu bo z tego co wiem Basztowa miała sie zacząć w lutym. Tak samo jak remont Kocmyrzowskiego miał sie skończyć w sierpniu/wrześniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@orchee: PLK ustalało tę przebudowę kilka lat temu. ZIKiT miał się dostosować do tego robiąc remont na pierwszej obwodnicy parę lat temu, no ale był fakap (nie wiem czy po stronie radnych którzy nie dali budżetu czy po stronie zikitu) i obydwa remonty zgrały się w czasie. Trudno mi winić tutaj PLK która te plany ogłosiła z bardzo dużym wyprzedzeniem.