Wpis z mikrobloga

@sebastiann: skoro zewsząd byli wyganiani tylko nie z np. Polski to czy nie należało ich również wygonić, skoro nie mogli przystosować się do innych krajów, a u nas również skończyło się to antysemityzmem i pogromami? Niewygonienie żydów staje się tu okrutnym aktem, ponieważ w istocie nie mogli koegzystować nigdzie. I do dziś pamiętają jak nie mogli koegzystować w Polsce. A mogliśmy ich wypędzić i problemu z antysemityzmem by nie było.
  • Odpowiedz
@neib1: dziwnym trafem żydów wypędzano setki razy z wielu miejsc na świecie na przestrzeni setek lat. Żydzi sami są winni antysemityzmowi, jeszcze z tego robią narzędzie do walki z tymi którzy się z nimi nie zgadzają. Jakoś konkretnych narodów nie wypędzano z taką częstotliwością jak ich narodu.
  • Odpowiedz
@sebastiann: Z jakiegoś powodu nie chcesz odpisać na moją tezę. Zauważyłem też że edytowałeś komentarz, pytając "od kiedy Polacy uznawani są przez Żydów za antysemitów"? Odpowiadam - zapewne od zawsze, ponieważ nie wypędziliśmy ich i traktowaliśmy inaczej z powodów różnic historycznych, a domaganie się reparacji za mienie obywateli polskich przez Izrael, historie o młodych grupach Żydów zwiedzających Oświęcim i połączone z tym zachowania (artykuły na mirko), oraz przerzucanie odpowiedzialności na
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Edytowałem, bo mi się wciśneło enter i musiałem dopisać końcówke. Tak więc, przechodząc do rzeczy. Byli wyganiani z tego powou, że byli inni. Zostali zmuszeni do tułaczki, a w świeci gdzie najważniejsza była ziemia (a oni jej nie mieli) zajeli się handlem i lichwą (mieli tam zero konkurencji z tego powdu, że kościół uznał to za grzech i chrześcijanie tego nie mogli robić). Jak się doda do tego odmienność
  • Odpowiedz
Jak się doda do tego odmienność religijną mamy mieszanke wybuchow

Której należało się pozbyć z kraju bo nie dało się jej zasymilować, jak zrobiły to kraje mądrzejsze. Dziękuję za potwierdzenie.

jakiś prosyjonistyczny margines


@sebastiann: to że to margines to dziwna teza. Jakaś statystyka z Izraela na
  • Odpowiedz
@sebastiann: ze ścianą dającą cytaty, artykuły i linki zamiast ogólnego "w każdym narodzie są k---y". Mógłbyś się tego nauczyć od ściany. Teza o tym że inne państwa lepiej wyszły na przymusowym wyrzuceniu żydowskiej mniejszości w kontekście historycznym wciąż nieobalona.
  • Odpowiedz