Wpis z mikrobloga

  • 11
@merhius Wcale się nie dziwie. Jak bym całe życie przepracował w wolnej Polsce czy to w służbach czy w Policji. I by mi teraz emeryturę zabierali bo skończyłem kurs przed 89 rokiem na wymienionej w ustawie uczelni to też bym się załamał.
  • Odpowiedz
Ale rozumiesz, że tu nie chodzi o starych katów z UB, tylko ludzi, którzy przepracowali 95% swojej kariery w wolnej Polsce i nagle dostają 3x mniejszą emeryturę


@rzep: dla takich ludzi został zostawiony specjalny tryb i mogą się odwołać.
  • Odpowiedz
@CWhitePL: czyżbyś sugerował że sądy w polsce c-----o działają? :D jak ktoś zaczynał pracę w 1990roku to teraz do tego doliczając 27 lat to jeszcze na krawędzi śmierci nie będzie, a tacy co są to pewnie jest ich policzalnie mało i nikogo nie obchodzili podczas pisania tej ustawy.
  • Odpowiedz
Jak pisałem na samym początku, gdybym miał taką możliwość to tych komuchów wysłałbym na Białoruś do kołchozu i płacił emeryturami dla Łukaszenki


@chrupol: na Białoruś to się powinno wysłać takich jak wy. Mam nadzieję, że po następnych wyborach tak się stanie i w końcu przestaniecie marnować polski tlen.
  • Odpowiedz
Nikt im nic nie odbiera, choć ja osobiście bym wysłał każdego, kto pracował do kołchozu na Białoruś, dostaną 2 tys. PLN tyle co zwykła bibliotekarka, czy pielęgniarka


@chrupol dlatego ty powinienes siedziec w kołchozie bo pracujesz dla komunistycznego rzadu pisu jako platny troll...
  • Odpowiedz
@chrupol: A no stąd mają mieć wyższą emeryture niż zwykła sprzątaczka/biblioterka że w wolnej Polsce sie tego dorobili, nie dostawali wysokich emerytur za lata komuny tylko za późniejszą prace. Jeżeli ktoś k---a w wolnej Polsce był komendantem to ma miec emeryture komendanta a nie sprzataczki.
  • Odpowiedz
@rzep przeczytaj to na szybko, to tylko 2min. Nie boli, a może przestaniesz pisać takie bzdury.
Źródło

Według nowych przepisów współczynnik podstawy wymiaru emerytury byłych funkcjonariuszy pełniących służbę na rzecz totalitarnego państwa wyniesie 0% jedynie za rok służby w okresie od 22 lipca 1944 roku do 31 lipca 1990 roku. Oznacza to, że emeryturę lub rentę minimalną otrzymają ci funkcjonariusze, którzy nabyli prawa emerytalne przed 31 lipca 1990 roku i pełnili
  • Odpowiedz
@yetimanjoe: Chyba ty nie czytasz czego co wklejasz.

ale maksymalnie w wysokości średniej emerytury lub renty z ZUS.


Czyli jeśli wypracowali zgodnie z prawem wyższe świadczenia w wolnej Polsce to są im odbierane wstecz. Nawet za jeden dzień pracy w PRL.
  • Odpowiedz