Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Słuchajcie taka sytuacja:
Mam przyjaciela, znamy się od dziecka.
Ja informatyk, on budowlaniec.
Czasem mu coś pomagam przy komputerze, sieci, często instalowałem mu system albo wgrywałem cyanogena do telefonu.
Zwykle jak to przyjaciel nic od niego za to nie brałem, kupował piwo i sobie popijaliśmy.
Teraz chciałem jechać na Dunkierkę Nolana do Imaxa, bo uwielbiam wojenne filmy, ale moje auto jest w naprawie bo żona miała stłuczkę.
On też chciał na to jechać. Więc pojechaliśmy. Po powrocie wysiadam a on do mnie:
"a za paliwo?"
Ja: "przecież instalowałem ci ostatnio windowsa to kasy nie brałem"
On: "ale to cię nic nie kosztowało i to jest coś co umiesz a ja za benzynę muszę płacić".

Co byście zrobili?
Miał rację?
#logikaniebieskichpaskow
#przyjazn
#informatyka
#komputery

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Słuchajcie taka sytuacja:
Mam przy...

źródło: comment_sPPmJpl0Z0KGOJdaW0TQPf3RahbORCnZ.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@bones1909: nie, nie byłoby mi wstyd. wspólny wyjazd jest równoznaczny ze współdzieleniem kosztów podróży, chyba że jedna strona wcześniej powie inaczej.

op napisał że tamten chciał 30zł, zakładając równy podział kosztów to wacha kosztowała 60zł, a to jest coś koło 14l, przeciętnym samochodem to można zrobić za tyle jakieś 200km. za taką trasę kasa się należy jak psu buda. chyba że budowlaniec przyciął w #!$%@? i chciał zarobić na przyjacielu, wtedy
  • Odpowiedz
@bones1909: mój błąd, 30zł wzięte z najbardziej plusowanego komentarza. a mieszkać mogą choćby na moim zadupiu, najbliższy imax w warszawie jakieś 100km xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest typ człowieka znam podobnego typa, koleś mi po roku czasu potrafił 2 zł za piwo zawołać serio za radlera xd, zresztą nie pierwszy raz taka akcja, albo jak kolega mówił licz go za wszystko instalka systemu wall 100 itp, albo zaakceptuj swojego wewnętrznego frajera, moja rada licz go za wszytko.
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya: To laptop? Z szyfrowaniem dysku?
Sprawdź czy nie masz włączonego 'Sleep/Uśpij' w opcjach zarządzania energią. Przy wychodzeniu z uśpienia system rzuca niebieski ekran. Wyłączenie tej opcji rozwiązuje częściowo problem.
  • Odpowiedz
@YogiYogi: To zwykły laptop ze zwykły dyskiem SSD Uśpij na pewno nie bo specjalnie przestawialem by na uśpij robił hibernacje bo wiem, że uśpić to można tylko talerzowca. Stąd pisałem, że HIBERNUJE a nie usypiam.
  • Odpowiedz
Wystaw mu następnym razem rachunek za pomoc z kompem, tylko wcześniej ustal cennik, np 50 zł za godzinę pracy. Skoro dla kumpla twój czas jest bezwartościowy, to musisz sam go wycenić.
  • Odpowiedz