Wpis z mikrobloga

W niedzielę wyruszam ze Świdwina do Ciovo (Split). Powrót w inne miejsce - Mazury.
Jaką trasę obrać. Powrotna na pewno przez Czechy, ale na Chorwacje lepiej przez Niemcy jechać?

Która trasa będzie najlepsza. Wydaje mi się, że numer 2. Chociaż w Niemczech podobno dużo remontów i może lepiej przez Czechy?

Droga powrotna Split-Zagrzeb-Gyor-Bratysława-Zwardoń-Katowice-Warszawa?

#chorwacja #split #dubrovnik #wycieczka #wczasy
Pobierz
źródło: comment_Ux4YGye3biQntwLlgDUVaZHzOT69qLIS.jpg
  • 18
@sailor_73: Na jednym forum mi napisali, że

A jeszcze lepiej gdybyś pojechał trasą numer 3 do Drezna a z tamtąd droga 72 do trasy numer 2.bo autostrada numer 9 przez Niemcy to masakra. Jeden wielki remont
@sailor_73: @pawel86:
Jadąc drogą nr. 1 z Villach na Lublanę masz Karawankentunnel poza tym na 2-3 możesz ominąć winietę Słoweńską. Kiedyś nawet jadąc od strony Ilz (trasa 3) skróciłem trasę jadąc przez Feldbach. Po drodze fajne widoki, czasowo to samo, prosto na Trate żeby ominąć płatne w Słowenii. Nie ma to jednak sensu jadąc dwójką. W zasadzie tak czy inaczej wystarczy, że trafisz na jakiś wypadek i okaże się, że
@pawel86: tej nocy wracałem z Omis'a do Zielonej Góry opcją nr 2
Korkibyły w Regensburgu bo byłem około 15:00 godziny, reszta płynna. Co jakiś czas bywały zwężenia spowodowane remontem ale szło szybko.
Słowenia do granicy z Chorwacją też zamulona remontami. Prędkość 130-150km/h czas przejazdu około 16h z dwoma 10 minutowymi przerwami na tankowanie.
@pawel86 omijasz autostrade w Słowenii? Mogą Cię capnąć na końcowym odcinku drogi płatnej. I winiety kupuj na st. Benzynowych bo na granicy duże kolejki