Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wczorajszego [WPISU](https://www.wykop.pl/wpis/25917171/ja-#!$%@?-co-jest-#!$%@?-nie-tak-z-tymi-kierowcam/)
Informuję że szanowny pan szofer był na rozładunku dzisiaj rano czyli to co #!$%@?ł wczoraj było pokazem siły.
Ode mnie telefonów nadal nie odbiera , obecnie siedzę i liczę wszystko do kupy tak żeby jutro otrzymał uczciwą wypłatę , co do grosza , włącznie z tym że towar który miał być rozładowany wczoraj został rozładowany dzisiaj i to będzie również zawarte w wypłacie.
Oprócz tego za słowa skierowane w moją stronę otrzyma wypowiedzenie dyscyplinarne.
  • 260
  • Odpowiedz
@tadyo weź mi proszę powiedz czemu Twoi pracownicy dostają wypłatę 10? Pytam bo u mnie w pracy też do 10 i zawsze się zastanawiałam co to w sumie za różnica czy wypłacić od razu z pierwszym dniem miesiąca czy po tygodniu.
  • Odpowiedz
@chrominancja:
bo można ;)
pracownik musi otrzymać wypłatę nie później niż 10 dnia kalendarzowego miesiąca. Oczywiście, można zapłacić wcześniej, ale w większych firmach, szczególnie gdy płynność finansowa jest bardzo istotna dla funkcjonowania, to robi się to jak najpóźniej (czyli 10).
  • Odpowiedz
@benzdriver: "Pracodawca zapewnia narzedzie pracy. I jezeli jest sprawne to spelnia swoja role" pracowałem w firmie, gdzie małym miejskim samochodem na letnich oponach jeździłem z Poznania do Wałbrzycha. Wtedy nie było obowiązku korzystania z opon zimowych. W lecie jeździłem w trasy po 300km w jedną stronę, ten mały samochodzik nie miał klimy ani atermicznych szyb. Listwy do okablowania woziliśmy przełożone przez kratkę (niby van), końcem opierały się koło dźwigni skrzyni
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz oczywiscie ze nie. Mowilem to w kontekscie uzywania opon chinskich ( doczytaj dokladnie, uprzejmie prosze ) zamiast opon markowych.
Samochod ktorym jezdziles nie byl przystosowany do przewozu ladunku, ktory aby sie zmiescic musial byc w kabinie ( tak na logike rzecz biorac ).
Z drugiej strony nie sadze, aby szyby atermiczne czy klima byly w takich pojazdach obowiazkowe.
  • Odpowiedz
@ameliniowyguzik: "U nas jest jeden któremu nie chce się pracować i ślizga się jak tylko może." zwolnić!
Mam w pracy lesera. Wczoraj się spóżnił 45 minut i ściemniał, ze autobus się zepsuł. Śmierdziało od niego alkoholem. Dzisiaj się spóźnił 40 minut - też śmierdziało alkoholem. Jego praca - coś zrobi przez 10 minut i papierosek, pokręci się i papierosek. Dzisiaj 15:45 - już się mył.
Na miejscu szefa bym go
  • Odpowiedz
Sprawa ma się tak.
Pracownik dostał całą wypłatę co pisałem wcześniej - wczoraj , oraz wypowiedzenie za porozumieniem stron mimo całego bajzlu którego nawyprawiał.
W moją stronę: Zostałem zwyzywany od złodzieji , oszustów itp itd
Bak paliwa 800L prawie pusty mimo zrobionych 600km - ewidentny dowód na to że auto nagle zaczęło palić o wiele więcej
Klucz od zabezpieczenia antykradzieżowego na baku wyrzucony w #!$%@? ( musiałem przepiłowywywać zabezpieczenie żeby dostać się do baku paliwa )
I teraz wisienka na torcie - przecięty wąż doprowadzający wodę z chłodnicy do silnika - nie rozerwany , rozszarpany wiatrakiem czy coś - chirurgiczne cięcie od strony zewnętrznej - #!$%@? jeden chciał mi ugotować silnik - auto udupione do jutra do 6:00 zanim otworzą sklep kupię i wymienię wąż.
  • Odpowiedz