Wpis z mikrobloga

@RRybak: narazie chcialbym tak orientacyjnie dowiedziec sie jak wyglada moja zdolnosc kredytowa i +/- jaka jest skala faktycznych kosztow kredytu do ceny nieruchomosci. Wiadomo, ze przy podpisywaniu bede przygladac sie blizej.
@mraauuu: prawda. Jednak dla mnie porównywarki były z dupy. Prawda jest taka, że w każdym banku masz inną zdolność kredytową, inne warunki. Na miejscu możesz nawet negocjować. Porównywarka nigdy nie poda Ci prowizji, ubezpieczenia itp. Suche raty nic nie znaczą.
To że chodzę po placówkach, nie znaczy że zaciągnąłem 30 kredytów. A dzięki temu wróciłem do domu ze stosem propozycji, rozpiską raty, harmonogramem spłat (planowanym), z uwzględnieniem wszystkich kosztów, dowiedziałem się
@RRybak no mi np Alior powiedział że prowadząc firmę od 3 lat nie mam zdolności . Bo jak miła pani powiedziała taka mają politykę, miałbym etat na 1/3 zarobków moich i nie byłoby problemu.:)
No u mnie np. Alior wyszedł ostatnio najlepiej pare miesiecy temu razem z ubezpieczeniem. A porównywałam wśród 5-6 ofert.


@maur: Wszystkie banki preferują umowę o pracę, jeszcze zależy ile zarabiasz w rzeczywistości, a ile na papierze:)