Wpis z mikrobloga

Czemu dziewczyny ze wsi tak szybko wychodzą za mąż? Tak dzisiaj przeglądając fb zauważyłem, że co druga dziewczyna ze wsi, albo nawet każda, najpóźniej do 20 roku życia bierze ślub i ma gówniaka xD Śmieszy mnie ta wiejska mentalność xD
#gownowpis #polska #bekazpodludzi
  • 28
  • Odpowiedz
kariery też nie zrobią, na studia są za głupie lub za biedne albo jedno i drugie


@SmutekToJa: xDDD
Czyli jak ktoś idzie na gównokierunek i później będzie robić "karierę" czyli praca za 2k to już mądra i bogata? Jak dla mnie takie osoby postępują rozsądniej niż ci którzy idą na jakieś bezsensowne studia. Zamiast chlać za pieniądze rodziców wychowa dzieci i ogarnie dom. Dodatkowo na wsi ma niższe koszty utrzymania.
  • Odpowiedz
  • 1
@kluha666 a ja myślę ze jest to spowodowane tym że w większości kobiety ze wsi są o wiele bardziej życiowo zaradne niż panienki z miasta co tylko latają na imprezy i się chwalą co to nie one i jeżeli ktoś już z taka kobieta trochę jest to się decyduje na ślub bo w większości są one bardzo dobrymi kandydatkami na małżonke.
  • Odpowiedz
@kluha666: jakby te z miasta były lepsze - może ślubu nie mają, ale guwniaka z facetem z którym już nie są to już tak - zresztą, nie lubię tego typu uogólnień, bo i w jednym i drugim przypadku może mieć sytuacja zupełnie odwrotna no i do tego dochodzą osoby, które bora śluby wcześniej, aaa i jeszcze jedno, może to co zaobserwowałeś to nie wina tego gzie kto mieszka, a bardziej
  • Odpowiedz
@inequality: Każde studia w jakiś sposób rozwijają, masz 5 lat więcej stymulacji umysłowej, chcąc nie chcąc czegoś się nauczysz, poszerzysz horyzonty, nawet gównokierunki po których i tak znajdziesz pracę prędzej niż po szkole średniej, jak nie wierzysz to zerknij na ogłoszenia o pracę - wykształcenie wyższe to obecnie jak matura 20 lat temu. A co to picia na studiach to widzę że dupa boli że niektóry mogą korzystać z młodości,
  • Odpowiedz
@SmutekToJa: Ale wiesz że właśnie jestem na studiach i widzę jak to w wielu przypadkach wygląda? Nauki mniej niż w porządnym liceum i chlanie co weekend. W przypadku słabych kierunków wiedza całkowicie nieprzydatna (a w przypadku lepszych duża część również). O wiele więcej dało by się nauczyć w rok samemu. No ale masz rację że na rynku pracy występuje patologia wymagania zbędnego wykształcenia. Nie zmienia to jednak faktu że nie
  • Odpowiedz