Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej przenieś się ze stacjonarnym od telepsiarni?
Rodzice przywiązani do stacjonarki, wiecie jak to bywa, tylko rachunki za wysokie bo 40zł minimalny abonament a samych rozmów miesięcznie mają na 5-6zł. Chcę zrobić małe oszustwo czyli przenieść numer do jakiegoś operatora #voip, dla nich będzie jeden pies bo będzie stał ten sam stary aparat i numer ten sam, nie zamierzam tłumaczyć że to przez neta bo oni sceptyczni do takich "wynalazków", net mają stabilny od innego opa, ewentualnie jak któryś z GSM-ów ma jakąś taka ofertę bo średnio się orientuję. Najważniejsze to
1. Możliwość przeniesienia numeru, pomagają wypowiedzieć etc
2. Z 60min na komórki
3. 60 min na stacjonarki w polszy, UE i Norge
4. Jakby komórki były do Norwegi to już wypas

Możecie coś polecić, dawno nie byłem w temacie

Chyba że @OrangeEkspert pomoże mi zejść z tego kosmicznego jak na dzisiejsze czasy abonamentu

#telefony #internet #isp #gsm #orange #telekomunikacja
  • 15
@metrom: a dla czego im nie kupisz telefonu imitującego stacjonarny na kartę SIM ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Oferty bez limitu rozmów na kartę kosztują śmieszne pieniądze. W Virgin to nawet za darmo możesz sobie siedzieć jeśli nie potrzebujesz więcej niż 30 minut do wszystkich sieci.
@brokenik u innych kosztuje 1zł na rok, ale widzę że ogólne u wszystkich chyba jest drożej niż kiedyś było, coś mi się kojarzy że przy abonamentach za 10zł w byłym GTS była Europa i Stany za free nawet w niektórych krajach komórki a teraz wszystko płatne, coś się pozmieniało? Ty chyba z branży jesteś jak kojarzę
@metrom: Najtaniej będzie przenieść numer do Halonet i tam go utrzymywać (1zł/rok) i używać tego operatora tylko do odbierania połączeń, a dzwonić z jakiegoś Betamaxa (do wyboru, do koloru - stacjonarne często za free po doładowaniu, komórki nawet poniżej 1 eurocenta za minutę). W Betamax jest spoko opcja pokazywania dowolnego numeru (po autoryzacji) - osobie do której dzwonisz wyświetli się ten numer (u Ciebie będzie to np. ten dotychczasowy nr stacjonarny)
@zenkowik utrzymuje nawet jakiś jeden numer w halonet, złotówka na rok, chyba jest najtaniej. Widzę inny problem, nie chciałbym pre-paida tylko żeby FV przychodziła rodzicom do domu, rozumiesz o co chodzi, będę starał się pilnować salda ale jak kiedyś zapomnę i nie będą mogli zadzwonić to mi się oberwie, rodzice są starszej daty, masz podnieść słuchawkę, wykręcić numer i ma być
@metrom: Nie jestem pewien (tylko planowałem tego używać), ale na Halonet wystarczy doładować np. 10zł i masz spokój na 10 lat (jeśli będzie tylko do odbierania) - tam należności za utrzymanie numeru pobierają z tego samego konta co opłaty za połączenie.

W Betamax (dowolnym klonie) z którego proponowałbym dzwonić, jest możliwość automatycznego doładowania (karta, PayPal) gdy saldo zejdzie poniżej 1euro. Stacjonarne, jeśli wybierze się odpowiedniego operatora, powinny być za darmo nawet
@dziobnij2: Fritza, ale dowolna z możliwością ustawienia dialplanu i obsługą dwóch (lub większej ilości) operatorów da radę. Jeśli to potrzebne, to we frycu po odpowiedniej konfiguracji można też zrobić domyślny prefix dla Polski (żeby nie trzeba było wpisywać 0048 przed numerem). Może być taniej kupić router niż samą bramkę.

W podstawowej konfiguracji Halonet może być do odbierania (tylko), a Betamax do dzwonienia (tylko), czyli nawet dialplan nie będzie potrzebny jeśli 0048
wtedy to w sumie dowolna odblokowana bramka z możliwością ustawienia dwóch operatorów na jednym porcie wystarczy.


@zenkowik: Tylko jak znaleźć konkretny model? Przykładowo najnowsza bramka Cisco tego nie obsługuje i wiele ludzi się nacięło.
@dziobnij2: Fritz 7170 na allegro jest za niecałe 40zł z przesyłką (na przykład). Na oryginalnym oprogramowaniu spokojnie przestawiasz jeden port na WAN i używasz z dotychczasowym operatorem internetu (jako klient głównego routera), zobacz tylko jakie porty przekierować jeśli połączenia przychodzące nie będą działać. To pierwszy z brzegu przykład, na pewno gdzieś czai się lepsza okazja.