Wpis z mikrobloga

Był ktoś na #dieta #dietadetoksykacyjna? Polega 48 godzinnym jedzeniu tylko buraków by wypłukać z siebie toksyny je się go w ilości jeden średni burak/dzień. Jak efekty? Bo mimo, iż przez te półtora dnia nic praktycznie nie zjadłem prócz błonnika z warzyw (czuję się jak weganin XD jakiś niebieskipasek chętny na 69?) to daję radę, myślę, że spokojnie mógłbym pełen trening zrobić jedząc tylko na zmianę te buraki i przykładowo brokuły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zdrowie #zdroweodzywianie #weganizm (wy tego jecie od groma i się znacie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
K.....r - Był ktoś na #dieta #dietadetoksykacyjna? Polega 48 godzinnym jedzeniu tylko...

źródło: comment_QV2rCIwEYNksJJYV8nk9XFfUDHRZnre8.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Kvazar: dokładnie - ja kiedyś robiłem 7dni wyciskanie soków na wyciskarce wolnoobrotowej bez jedzenia i tylko pogorszyłem swój stan zdrowia (cisnienie raz skoczyło mi do 240/150 + krwotok z nosa) - później zagłębiłem się w ten temat poczytałem trochę MEDYCZNYCH artykułów i nigdy więcej gównianych modnych diet - nie ma czegoś takiego jak usuwanie toksyn z organizmu - ciało samo to reguluje i mu w tym nie pomożesz
  • Odpowiedz
Niestety takie zjawisko jak detoksykacja organizmu przez jakaś dziwną dietę nie istnieje. Po prostu żadna substancja nie jest w stanie tego zrobić technicznie, a jeśli by była to zmiotłaby również wszystko co potrzebne z organizmu bez działania selektywnego. A dodatkowo tak szybkie uwolnienie toksyn z komórek tłuszczowych i układu nerwowego doprowadziło by do zgonu (gdzie większość % "toksyn" się znajduje)

Co najwyżej możemy wspomóc organizm w jego własnych systemach detoksykacyjnych, ale to
  • Odpowiedz
2017 a ludzie wierzą w głodówki


@Clarice_Starling: akurat krótkotrwałe posty są wskazane dla organizmu.

@Kvazar: gdzie Ty wyczytałeś o tej diecie, w Tinie? Jak chcesz oczyścić jako tako organizm, to do takiej diety trzeba się przygotować i to też nie jest tak, że jesz snickersy, a po trzech dniach jesteś jak młody bóg i znowu jesz snickersy xD Jak chcesz dietę pro-zdrowotną, poczytaj sobie o Dąbrowskiej, ale to też nie
  • Odpowiedz