Wpis z mikrobloga

@dwiesciedziewiecdziesiatpiec:
A to nie powinno mi restartować PC? Stare gpu jak miało artefakty to powodowało restartowanie kompa. W sumie jakby gpu zaczynało padać, to nie miałbym nic przeciwko jeśli można wziąć zwrot kasy z gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Bga" ue

?
@Atexor: Kulki BGA sposob łączenia elementow polprzewodnikowych z pcb. Te cynowe kulki dzieki unii europejskiej nie posiadaja ołowiu przez co cyna traci swoje wlasciwosci pod wieloma czynnikami i zaczyna pękać, kruszyc sie czy utleniac powodujac zwarcia czy brak polaczenia. Przegrzane GPU zawsze wyłącza mobo, czy to CPU.
W filtry i inne gadżety do 100zl to tylko placebo. Przedmuchaj zasilacz, postaw nowa paste na cpu i gpu, zainwestuj w jakis refurb ups
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: na gpu nie mogę, bo gwarancja, a tak najchętniej bym dał. Na CPU nie muszę, bo ciekły metal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnie łączenia na pcb - wiem, wiem, dlatego się wsadza na 190C do piekarnika, to jest zbliżona temperatura w której cyna z domieszkami zaczyna się topić i te mikroluty czasem na nowo chwytają. Tylko jak mówiłem - w starym gpu resetowało kompa, nie offało
@King_Of_New_York: w głównym poście pisałem:

Spadek napięcia na sieci wykluczam, bo wtedy migają LEDy, a nie migaly.


Ostatnio rzadko, ale jak mam małe to światło mignie, ale komp chodzi zawsze. Teraz nic nie migało. Kurna, no zagadka :D
@Atexor: Jeśli się grzeje to spada jego sprawność. Według mnie w zasilaczu jest problem właśnie. Dwa razy przy kopaniu krypto zatarały mi się łożyska na wentylatorze w zasialczu i zachowywał się tak jak piszesz, sam się wyłączał.
@Atexor: pytanie czy twoja karta ma dwa wejscia 12 pinowe zasilajace i czy zasilacz dwa kable zapewnia? Zasilacz ma moc całkowitą ale ona jest podzielona na kilka stref - przeciążasz strefę i mamy reset.