Wpis z mikrobloga

222 miliony €, czyli MILIARD ZŁOTYCH za transfer piłkarza. Uważam, że to posunęło się za daleko, nigdy nie powinno dojść do takich niedorzecznie wysokich kwot.

Może i ja jestem jakiś staroświecki, ale popieram stanowisko "ojca brazylijskiej piłki" - Charlesa Millera (autora słynnego zagrania znanego jako "chaleira"). Uważał on, że piłka nożna powinna być sportem czysto amatorskim, gra powinna być dla przyjemności i przysłowiowego wianka dla zwycięzców. Profesjonalny futbol zrodził mnóstwo patologii, jak choćby ustawianie meczy czy zwyczajnie wyrachowanie wśród zawodników. I tak nie byliby biedni, obłowiliby się na reklamach, sponsorach czy innym dziadostwie. A teraz patrząc na międzyklubowe rozgrywki czasem nie mogę się oprzeć wrażeniu, że oni grają dla pieniędzy. Takie rozbuchane transfery nie przyniosą nic dobrego, kluby piłkarskie przypominają zwykłe firmy Januszex (a te większe można porównać do korporacji), a piłkarze to tylko pracownicy, a my oglądamy jak oni zarabiają pieniądze... Ech, rozmarzyłem się, tego cofnąć już się nie da. Jeśli kiedyś ten system upadnie, będzie to bolesny upadek i piłka więcej nie powróci, będzie tylko podwórkową zabawą...

#niepopularnaopinia #pilkanozna
Pobierz Damasweger - 222 miliony €, czyli MILIARD ZŁOTYCH za transfer piłkarza. Uważam, że to...
źródło: comment_eIKK0AhqS6KFNLU1OqAeQMmQZiYeOeij.jpg
  • 59
@Damasweger: a dla mnie ten transfer to dowód, że szejki za 50 lat wróca do wypasania/ruchania kóz. Popyt na rope spadnie, a przy takim podejściu do kasy, to tylko kwestia czasu jak wrócą na step (czy na czym tam wypasali)
Uważam, że to posunęło się za daleko, nigdy nie powinno dojść do takich niedorzecznie wysokich kwot.


@Damasweger: to niech zmienią przepisy że kwota odstępnego nie może przekraczać 50-100 mln. I tak tylko 5-10 klubów było w stanie tyle płacić za graczy.
@Damasweger: mnie tam najbardziej rozwala ten ciul ze zdjecia ktorego nie cierpie bez tego xD ale "ja nie robie tego dla pieniedzy tylko dla nowych wyzwan" jest co najmniej zalosne ( )
@Damasweger problem w tym, że kierujesz się pobudkami piłkarzy, a nie celami. Cel jest jeden - wygrać. A to przynosi widzom największą frajdę (widowisko prowadzące do osiągnięcia celu). Może i jest to też pośrednia przyczyna wzrostu agresywnosci grających i aktorskich zagrywek?
@Damasweger: Znowu jakiś januszfinansów, ma ból dupy o zarobki innych. A kto każe oglądać kopaczy? Kupujcie więcej koszulek, piłek, naklejek, hgw co tam jeszcze i dziwcie się, że za kopanie piłki zarabiają kilka razy więcej niż genialni wynalazcy.