Wpis z mikrobloga

Mireczki mając 28 lat chciałbym zacząć nauke gry na gitarze elektrycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze lubiłem punk rock w stylu Green Day, dostane jakąś tanią gitare do nauki tego rodzaju muzyki? Dodam że mam interfejs audio z wejściem XLR i monitory studyjne więc chyba nie jest mi potrzebny żaden piec. Co polecicie? (mogą być używki)


#gitara #gitaraelektryczna #muzyka
  • 12
  • Odpowiedz
@black89: Nie wiem jakie są teraz polecane wiosła, ale jak ja zaczynałem przygodę z gitarą to był hype na Corta Katanę albo Deana Vendettę 1.0 co najmniej, 4.0 optymalnie, ale to już bardziej do metalu, choć punka też przecież na tym zagrasz:) Ważne, żeby przy mostku miał humbuckera. A poza tym to jakiekolwiek wiosło znanej firmy, obyś się nie wpakował w jakieś Soundery czy coś. I wiadomo, że szukać używki.
  • Odpowiedz
@black89: gitara i wzmacniacz to tylko narzędzia. Od ciebie zależy do czego je wykorzystasz. Model w zasadzie nie ma znaczenia, bo na każdym możesz plumkać #!$%@? ballady o miłości, ale możesz też każdy zestroić do C, założyć struny 60-tki i czcić szatana. Model ma tobie dobrze leżeć w ręce i pasować wizualnie. Jednak samo wpiecie gitary do interfejsu i puszczenia przez głośnik #!$%@? ci da, bo otrzymasz czysty dźwięk. Żeby
  • Odpowiedz
mam interfejs audio z wejściem XLR i monitory studyjne więc chyba nie jest mi potrzebny żaden piec. Co polecicie?


@black89: Jak chcesz bezpośrednio wpiąć gitarę w interfejs to potrzebujesz wejścia o wysokiej impedancji, a nie XLR. Gitara to nie mikrofon, nie ta impedancja wyjscia, nie te poziomy napięcia.

A odnośnie pieca to w muzyce o której mówisz wzmacniacz odpowiada za jakieś 99% brzmienia.
  • Odpowiedz
@black89: hejo! Nie ma sensu się pytać, kup używkę jakąś, która Ci się podoba wizualnie. Im bardziej Ci się będzie podobać gitara, tym chętniej będziesz po nią sięgać i lepiej grać ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz