Wpis z mikrobloga

Myślimy porozsyłać emaile do redakcji głównych mediów, sugerując pytania które należałoby zadać śledczym. Poniżej sugestia. Dajcie znać jak coś przeoczyłem.

Oburzeni opieszałością i nierzetelnością relacji medialnej sprawy tragicznej śmierci Magdaleny Żuk, której duża część kwestionuje kryminalny charakter zdarzeń pomimo bardzo mocnych przesłanek sugerujących jego zaistnienie, domagamy się ustalenia stosunku prokuratury do poniższych pytań przy najbliższej okoliczności:

1). Czy przeprowadzono analizę wideonagrania, włączając:
- czy potwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że śp. Magdalena komunikuje, że ją zgwałcono?
- czy ustalono ponad wszelką wątpliwość, że nagranie jest autentyczne, tzn. że nic do niego nie dograno / usunięto?
**- czy ustalono zwartość, źródło i tożsamość osób uczestniczących w rozmowie po Polsku która odbywa się w tle nagrania? (*)
- czy ustalono, co Michał R. miał na myśli, szepcząc do Markusa W., że ktoś może "wykumać" cel rozmowy?
- czy zweryfikowano kiedy wideonagranie udostępniono szefowej śp. Magdaleny - Magdalenie Ż. (D.), biurze podróży Rainbow Tours (stanowisko osoby) i placówce dyplomatycznej RP w Egipcie (stanowisko osoby), i jakie kroki ww. strony podjęły po jego obejrzeniu?
- czy zweryfikowano, kto w środowisku śp. Magdaleny używał przezwiska "Klucha", jakim zwraca się do rozmówcy?

(*) Porównując ww. rozmowę w tle z rozmową po arabsku na początku nagrania - wydaje się, że:
- została nagrana w pomieszczeniu, a więc najprawdopodobniej jest odtwarzana; lub ewentualnie odbywa się w dalszym, aczkolwiek bezpośrednim otoczeniu;
- przynajmniej część rozmówców to Polacy;
- padają bezpośrednie odniesienia do śp. Magdaleny;
- padają bardzo dwuznaczne zwroty; te najbardziej zagadkowe to: "to ty mi tutaj ją przysłałeś?"; "szmata"; "zobaczymy czy to boli", "w Tel-Avivie... w Egipcie", oraz liczne odgłosy przypominające klapsy.

2).
Czy przesłuchano Mahmouda K. i jego pomocników, pod których opieką śp. Magdalena znajdowała się w dniach poprzedzających jej zgon, oraz czy ustalono tożsamość i przesłuchano osobę "Khaled", z którą rozmawiał Mahmoud K. podczas wideorozmowy? Czy Mahmoud K. nadal jest pracownikiem biura podróży Rainbow Tours?

3).
Czy zweryfikowano informacje z wywiadu z Polką zamieszkałą na stałe w Egipcie w programie Interwencja w TV Polsat, która rzekomo otrzymała setki wiadomości SMS od turystów zaniepokojonych zachowaniem Egipcjan eskortujących śp. Magdalenę?

4).
Czy ustalono tożsamość i przesłuchano osobę o pseudonimie "Złoty", która telefonowała do Markusa W. podczas wideorozmowy? Czy wykluczono ponad wszelką wątpliwość, że nie chodzi o właściciela spółki Bestevent sp. z o.o., właściciela Klubu Grey we Wrocławiu? Czy wykluczono ponad wszelką wątpliwość zaangażowanie tej osoby w wyjazd śp. Magdaleny do Egiptu?

5).
Czy uzyskano dostęp do nagrań CCTV,** włączając te:
- sprzed pokoju (rzekomo 307) w szpitalu Port Ghalib w okresie czasu rzekomego skoku z okna śp. Magdaleny?
- z hotelu The Three Corners Equinox Beach Resort w Marsa Alam?
- z lotniska z którego śp. Magdalena miała odlecieć do Polski?
- z hotelu przed którym odbyła się wideorozmowa?

6). Czy uzyskano bilingi komunikacji z nośników należących do śp. Magdaleny, Markusa W., "Złotego", Macieja S., Michała R., Małgorzaty Ż., Magdaleny Ż. (D.) i Mahmouda K.?

7). Czy uzyskano dostęp do zawartości ww. nośników?

8). Czy zweryfikowano informację podaną przez Krzysztofa R., jakoby w tym samym szpitalu kilka lat temu zginąć miała inna Polka, również wskutek samobójstwa?

9). Dlaczego nie doszło do bezpośredniego kontaktu koordynatorki biura podróży Rainbow Tours ze śp. Magdaleną?

#magdalenazuk #magdazuk #csiwykop
  • 38
  • Odpowiedz
@BufferOverflow @kknnoo: Dodałabym...
-Czy ustalono okoliczności wyjazdu MŻ do Egiptu, wobec licznych niespójności dotyczących zeznań rodziny i świadków, związanych z: zakupem biletów, ich wykorzystaniem, próbą sprzedaży jednego z nich? Czy przesłuchano osoby, które chciały skorzystać z biletu?
-Czy dokonano analizy raportu biura Lampart Detektywi i jakie są wobec tego ustalenia prokuratury i jakie dalsze działania?
-Jak odnosi się prokuratura do wywiadu z lekarzem, twierdzącym, że pacjentka zachowywała się jak
  • Odpowiedz
@kknnoo. @BufferOverflow. cd....

-Czy ustalono kto i w jakim celu uczestniczył podczas nagrywania, znanej opinii publicznej, rozmowy z MŻ? Jakie były rzeczywiste powody jej nagrania, wobec różnych, sprzecznych wywiadów dla mediów Markusa W i jego znajomych?
—Czy to normalna procedura biura podróży, że turysta zostaje wymeldowany z hotelu w obcym kraju i nie zameldowany nigdzie?
—Czy zweryfikowano i przeanalizowano informacje, na podstawie nagrań, które wskazują na zabranie MŻ
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Według mediów to rezydent wymeldował Magdę. Nie wiem, czy takie pytanie jest niezbędne, ale może dodać coś o sekcji zwłok? Pisali w mediach, że Polska dostała ciało razem z płynem użytym do balsamacji. Jaki wpływ mogła mieć balsamacja na wyniki drugiej sekcji zwłok? Nasza prokuratura musiała zezwolić na balsamację, wszelka ingerencja tego typu byłaby nielegalna bez zezwolenia. Postępowanie w Polsce było wszczęte 5/05.
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Dokładnie! Jak to się mogło
stać, przecież ta sekcja odbyła się po wielu dniach...Był czas na zadbanie o tą sprawę. Pytanie są dobrym pomysłem! Widziałam też, że pisałaś o tym klubie w Niemczech. Prawie każda firma w Niemczech powinna mieć na swojej stronie tzw. Impressum, zawierajace nr rejestru sądowego (najczęściej zaczynający się na "HRB"), nr PIT, adres, ew. udziałowców itd. Ta ma impressum, ale nie ma w nim nr
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Wracając do balsamacji, czy rodzina nie miała nic do powiedzenia w tej sprawie? Wspominałaś, że może Egipcjanie zrobili to całkiem samowolnie, na to wygląda. Ale warunki postępowania z ciałem powinny być ustalone od pierwszego kontaktu między krajami w tej sprawie? Tak się przynajmniej wydaje ...
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Sorry, że Ciebie spamuję, ale wciągnęło mnie to.
Takie są fakty: Ten gościu Ch. S. otworzył Greya w nowej odsłonie dopiero 26 maja 2017. Przedtem nazywał się ten klub Dancepalace i Maexx33 i według mediów również okryty był złą sławą. Ch. S. jest prezesem następujących firm: Euro Event Gastro 10 GmbH, G & E - Stuttgart GmbH, Omnia Event Gastro GmbH, BKEG GmbH, KNEG GmbH. Sprawdziłam dwie na wyrywki
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: @Brunhilda2 Balsamacja jest tylko nastepnym krokiem zacierania sladow morderstwa. Najpierw przetoczyli krew, a pozniej odmowili stronie polskiej pobrania wycinkow narzadow w czasie sekcji w Egipcie. To sie wszystko uklada w logiczna calosc i chcialbym przypomniec ze egipcjanie zamkneli sledztwo i jako przyczyne podali samobojstwo. Zastanawia mnie tylko czy strona PL od poczatku byla poinformowana ze bedzie balsamacja i nie mieli nic do gadania czy strona egipska zrobila to
  • Odpowiedz
Niespodzianka! "Balsamowanie środkami chemicznymi jest wymagane przy transporcie zwłok samolotem".
http://gielda-ladunkow.com/13/wymagane-pozwolenia-i-obowiazki-przewoznika-w-miedzynarodowym-transporcie-zmarlych/
Czyżby dotyczyło to wszystkich przypadków, także spraw objętych śledztwem prokuratorskim? Tego jeszcze nie sprawdziłam.
Długo zabierali się do tej sekcji egipskiej. 19/05 była informacja, że "pierwsza była w ubiegłym tygodniu w Egipcie".
  • Odpowiedz
@BufferOverflow: @Stopmanipulacji1111

Niespodzianka! "Balsamowanie środkami chemicznymi jest wymagane przy transporcie zwłok samolotem".
http://gielda-ladunkow.com/13/wymagane-pozwolenia-i-obowiazki-przewoznika-w-miedzynarodowym-transporcie-zmarlych/
Czyżby dotyczyło to wszystkich przypadków, także spraw objętych śledztwem prokuratorskim? Tego jeszcze nie sprawdziłam.
Długo zabierali się do tej sekcji egipskiej. 19/05 była informacja, że "pierwsza była w ubiegłym tygodniu w Egipcie".
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: Ileż razy można tu prostować te brednie? Sto? Dwieście razy? Już ręce opadają po prostu. Ludzie, nauczcie się wreszcie że w Polsce i na świecie źródłem prawa są AKTY PRAWNE (ustawy, rozporządzenia itp) a nie jakaś śmieszna stronka "Gielda-Ladunkow" gdzie jakaś panienka kompletne bzdury napisała. Chcecie coś sprawdzić to szukajcie w Dzienniku Ustaw czy Monitorze Polskim, a nie na stronkach internetowych gdzie każdy może napisać dowolną głupotę.

Już tyle razy przez ostatnie 2 miesiące musiałem to prostować, że już mi się płakać chce jak ktoś parę dni później od nowa powiela te kompletne bzdury zamiast zadać sobie trudu i przynajmniej sprawdzić co już sto razy było wałkowane w tym tagu.

Nie istnieje ŻADEN przepis nakazujący balsamowanie ciała w transporcie (jakimkolwiek), co najwyżej DANY PRZEWOŹNIK może tego wymagać w SWOICH środkach transportu. W transporcie lotniczym to DANA LINIA lotnicza może wymagać balsamowania, a niektóre wręcz w ogóle nie zezwalają na transport ciała, a jedynie urny z prochami po uprzedniej kremacji. Ale to są WYŁĄCZNIE wymogi DANEJ LINII LOTNICZEJ, a nie wymogi prawne, więc aby ich uniknąć wystarczy WYBRAĆ INNEGO PRZEWOŹNIKA, który nie nakłada takich
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: Nie mam pojęcia dlaczego tak piszą. Być może korzystają z usług akurat tylko takich przewoźników, którzy tego rodzaju procedur wymagają. A może robią to dlatego, żeby więcej zarobić, bo takie firmy zazwyczaj uczestniczą w organizacji całego transportu, więc za dodatkową usługę zarobią ekstra kasę...

W każdym razie, jak wspomniałem, nie jest to wymagane prawnie, a wyłącznie wewnętrznymi przepisami konkretnych przewoźników.

Tylko że to wszystko i tak jest bez znaczenia,
  • Odpowiedz
@gigaset: Jestem człowiekiem dość cierpliwym, wiem, że od dawna temat jest omawiany, ale osoby, które teraz dopiero zainteresowały się sprawą mają prawo nie znać szczegółów. Przepisy napisane tak jak napisane, aby dociec prawdy i nie dać się zmanipulować, trzeba wiedzieć, które regulacje są nadrzędnymi itp, stąd ludzie ulegają dezinformacji... Środowisko prawnicze ma gdzieś takie bezinteresowne sprawy, prędzej napisze, że zrobili, bo MOGLI... Dobrze, że w ten sposób więcej ludzi zostanie
  • Odpowiedz