Wpis z mikrobloga

Do tych, co nie rozumieją, dlaczego oprawa kibiców Legii tak niektórych oburza i dlaczego może przynieść złe konsekwencje.

Otóż polityka UEFA i FIFA jest jasna - piłka nożna jest apolityczna. Jest rozrywką, miłym sposobem na spędzenie czasu. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie np. Korea Północna może zagrać uczciwy pojedynek z USA i podać sobie ręce po zakończeniu.
Tępione są wszelkie przejawy przenoszenia polityki na stadion, głoszenia haseł w jakikolwiek sposób łączących się z przemocą czy wypominaniem złej historii.

Tymczasem prezentuje się wielką oprawę z pistoletem przyłożonym do głowy dziecka i hasłem o setkach tysięcy zamordowanych przez inny naród.

Oczywiście zaraz podnoszą się głosy - ALE PRZECIEŻ POWSTANIE!!!!! UGABUGABUGABUGA!!!! POWSTANIE!!!!!11

No powstanie. I co? Myślisz, że jesteś pępkiem świata? Na świecie działo i dzieje się wiele ogromnych tragedii. Wojna w Iraku rozpętana przez USA (ze skromnym współudziałem Polski) pochnęła MILION istnień. A było to nie 70, tylko 14 lat temu i skutki nadal są opłakane. W Syrii w ostatnich latach zginęło kilkaset tysięcy ludzi, żeby Zachód i Rosja miały komu sprzedawać broń. A ty myślisz, że cały świat obchodzi twoje powstanie, które Niemcy ugasili i spuścili sromotny #!$%@??

Do tego dodajmy ważną rzecz. Legia ciągle dostaje kary przez działania swoich kibiców. "Recydywa" to jest tutaj mało powiedziane. To jest recydywa recydywy recydywy itd. Nieraz ten stadion był zamykany (choćby na meczu z Realem), nieraz były głosy o wykluczeniu Legii z pucharów. I to bynajmniej nie przez "patriotyczne oprawy". Powodem były burdy, bójki, tak stadionowe jak i uliczne, kibole okradali ludzi, sklepy, stacje benzynowe, niszczyli mienie. Dla niektórych wyjazd na europejskie puchary skończył się wyrokiem we włoskim czy hiszpańskim pierdlu. Dlatego UEFA jest mocno wyczulona na wszelkie przewinienia ze strony warszawskiego klubu.

Nie twierdzę, że ta oprawa była ZŁA. Ale też obrażanie kogoś, kto nazwie ją "kontrowersyjną" bądź niestosowną, to przesada.

#pilkanozna #legia #kibole #powstaniewarszawskie
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na świecie działo i dzieje się wiele ogromnych tragedii


@bolo1: Powtanie Warszawskie było największą tego typu katastrofą dla jakiegoś miasta i jego mieszkańców. Do tamtej pory niespotykane było takie barbarzyństwo jakim wykazali się niemcy wobec cywili. Nie było "wielu" takich tragaedii.
  • Odpowiedz
Otóż polityka UEFA i FIFA jest jasna - piłka nożna jest apolityczna.


@bolo1: Oczywiście, no chyba że chodzi o przyjmowanie uchodzców, prawa elgiebeteków, no to rasizm czy inne apolityczne wymysły. Pomijam fakt, że te organizacje piłkarskie to zwykłe mafie, na które trzeba mieć wysrane.

Korea Północna może zagrać uczciwy pojedynek z USA i podać sobie ręce po zakończeniu.


No właśnie nie do końca, słyszałeś może o tym jak było rostawiane
  • Odpowiedz
@bolo1: ale to przecież nawet lepiej - nie dość, że przypomnieli całemu światu co robili Niemcy pod czas wojny to jeszcze Legia dostanie za to po piździe win/win jak dla mnie. xD
  • Odpowiedz
@bolo1:
Jeślij pijesz do mojego komentarza to zły adres xD, bo ja po prostu śmiałem się z argumentacji tamtej kobieciny. Czym innym jest odpolitycznianie sportu a czym innym "Brajanku nie patrz, bo to gorszące". Ogólnie to nie wyraziłem mojej opinii na temat tego czy to, co zrobili ci kibice było słuszne czy nie, nikogo też nie obraziłem. Ale Wykop już wydał na mnie wyrok xD. Śmierć. Lewicowe bojówki mnie zakopią.
  • Odpowiedz
A ty myślisz, że cały świat obchodzi twoje powstanie, które Niemcy ugasili i spuścili sromotny #!$%@??


@bolo1: nawet bym się zgodził gdyby nie inne środowiska, które jednak twierdzą, że kogoś obchodzą - patrz: lgbtqwerty, mniejszości etniczne itd. W te akcje jakoś piłka nożna się mocno angażuje.
  • Odpowiedz
A ty myślisz, że cały świat obchodzi twoje powstanie


@bolo1: Chyba obeszło, skoro relacje z Legii pojawiały się we Włoszech, w Hiszpanii, w Brazylii, na Bałkanach, w Szwecji.
  • Odpowiedz
Do tych, co nie rozumieją, dlaczego oprawa kibiców Legii tak niektórych oburza i dlaczego może przynieść złe konsekwencje.


@bolo1: Dobra jest też sprawa z tym dzieckiem z pistoletem przyłożonym do głowy. A ile #!$%@? dzieciaków brało udział w powstaniu po naszej stronie? Nawet 11 letnie dzieci, co w całym cywilizowanym świecie jest barbarzyństwem. Ale nie, w Polsce wysyłanie dzieci w bój jest powodem do chwały.
  • Odpowiedz
@bolo1: co ma do tego recydywa kibiców Legii? Oprawa jest dla Ciebie aż kontrowersyjna, ale nie ma na nią paragrafu. A kibicom Legii właśnie o to chodzi - żeby nie musieli gryźć się w język z politycznej poprawności, ale mogli mówić jak jest. I zrobili to po mistrzowsku.

zresztą, nie będę sie kopał z koniem. Sposób w jaki wyrażasz się o powstaniu świadczy wystarczająco o Twoim podejściu do niego. Bardzo
  • Odpowiedz