Wpis z mikrobloga

Do tych, co nie rozumieją, dlaczego oprawa kibiców Legii tak niektórych oburza i dlaczego może przynieść złe konsekwencje.

Otóż polityka UEFA i FIFA jest jasna - piłka nożna jest apolityczna. Jest rozrywką, miłym sposobem na spędzenie czasu. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie np. Korea Północna może zagrać uczciwy pojedynek z USA i podać sobie ręce po zakończeniu.
Tępione są wszelkie przejawy przenoszenia polityki na stadion, głoszenia haseł w jakikolwiek sposób łączących się z przemocą czy wypominaniem złej historii.

Tymczasem prezentuje się wielką oprawę z pistoletem przyłożonym do głowy dziecka i hasłem o setkach tysięcy zamordowanych przez inny naród.

Oczywiście zaraz podnoszą się głosy - ALE PRZECIEŻ POWSTANIE!!!!! UGABUGABUGABUGA!!!! POWSTANIE!!!!!11

No powstanie. I co? Myślisz, że jesteś pępkiem świata? Na świecie działo i dzieje się wiele ogromnych tragedii. Wojna w Iraku rozpętana przez USA (ze skromnym współudziałem Polski) pochnęła MILION istnień. A było to nie 70, tylko 14 lat temu i skutki nadal są opłakane. W Syrii w ostatnich latach zginęło kilkaset tysięcy ludzi, żeby Zachód i Rosja miały komu sprzedawać broń. A ty myślisz, że cały świat obchodzi twoje powstanie, które Niemcy ugasili i spuścili sromotny #!$%@??

Do tego dodajmy ważną rzecz. Legia ciągle dostaje kary przez działania swoich kibiców. "Recydywa" to jest tutaj mało powiedziane. To jest recydywa recydywy recydywy itd. Nieraz ten stadion był zamykany (choćby na meczu z Realem), nieraz były głosy o wykluczeniu Legii z pucharów. I to bynajmniej nie przez "patriotyczne oprawy". Powodem były burdy, bójki, tak stadionowe jak i uliczne, kibole okradali ludzi, sklepy, stacje benzynowe, niszczyli mienie. Dla niektórych wyjazd na europejskie puchary skończył się wyrokiem we włoskim czy hiszpańskim pierdlu. Dlatego UEFA jest mocno wyczulona na wszelkie przewinienia ze strony warszawskiego klubu.

Nie twierdzę, że ta oprawa była ZŁA. Ale też obrażanie kogoś, kto nazwie ją "kontrowersyjną" bądź niestosowną, to przesada.

#pilkanozna #legia #kibole #powstaniewarszawskie
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Otóż polityka UEFA i FIFA jest jasna - piłka nożna jest apolityczna.


@bolo1: GÓWNO PRAWDA, jakoś nie słyszałem żeby za te banery czy ten baner poszła jakaś kara. Czysta hipokryzja.

Na świecie działo i dzieje się wiele ogromnych tragedii.

Aha, to najlepiej nigdy nic nie mówić, klasyczne "PATRZ #!$%@?, ONI MAJĄ GORZEJ". Co mnie obchodzą inni? Niech inni upamiętniają swoje wydarzenia historyczne, my się zajmujemy swoimi, proste?
  • Odpowiedz
@bolo1:

polityka UEFA i FIFA jest jasna - piłka nożna jest apolityczna


yhm, dlatego promują akcje No to racism i zezwalają na zmianę log klubów na tęczowe. Nie poddaje wątpliwości słuszności tych akcji, ale promocja różnych tego typu działań, a potem nazywanie się apolitycznymi organizacjami to chyba coś jest nie halo.
  • Odpowiedz
@bolo1: @benzdriver: A ja uważam, że dobrze zrobili. Owszem, można nazwać całą akcję kontrowersyjną i spierać się, czy futbol to jest stosowna przestrzeń do prowadzenia polityki historycznej, ale ta właśnie kontrowersyjność jest moim zdaniem wskazana ze względu na dobro sprawy - dzięki temu informacja zapewne dotrze do większej grupy odbiorców i wzbudzi reakcję w innych krajach, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy próbuje się przekłamywać historię (polskie
  • Odpowiedz
@bolo1: @benzdriver: Tyle w kwestii waszej wiedzy, eksperci z bozej łaski.

Według Mirosława Starczewskiego, wiceprezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Legii żadne kary jednak nie grożą, a oprawa została zaakceptowana przez UEFA. - Federacja zgodziła się, by klub uczcił rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - stwierdził działacz w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".
  • Odpowiedz
@siea01 no w zasadzie nie, w swoim PIERWOTNYM znaczeniu przyjmowanie potrzebujacych i nie zwracanie uwagi na rase drugiej osoby to raczej znamiona rozumu i szacunku czlowieka, empatii i jakichs wartosci ludzkich xD. W pierwotnym, podreslam xD
  • Odpowiedz
@bolo1: pajacu UEFA ma więcej za uszami tak samo jak i FIFA aż nie chce mi sie strzępić ryja na Ciebie bo takich bzdur dawno nie czytałem. Pamiętasz chociaż oprawę Standardu jak grała z Wisłą? Albo cypryjczyków? Czemu tam obyło się bez kar? Wydupcaj do piwnicy pryszczaty #!$%@?
  • Odpowiedz