Wpis z mikrobloga

Zamówiłem telefon z banggood ale nie wpisałem lub oni nie wpisali (nie pamiętam) numeru mieszkania. Byłem już z tym na poczcie ale dopóki oni nie mają paczki to nic nie mogą zrobić. Numer przesyłki to RS921664380NL a jej status od 28.07 to "The item has arrived in the country of destination". Czy jest możliwe, że paczka trafiła do urzędu celnego i nie są w stanie się ze mną skontaktować w sprawie opłacenia VATu?
#postnl #tracking #pocztapolska
  • 4
  • Odpowiedz
@adrian-wysocki: powiedziałbym że Urząd Celny wysyła w ciemno listy, bez weryfikacji. Mam na myśli, że nikt nie sprawdza czy powinien być numer mieszkania, czy nie powinno być. Przecież domki rodzinne mają nazwę ulicy i numer. Jeżeli masz dopiero komunikat "The item has arrived in the country of destination" to jeszcze trochę minie czasu zanim dostarczą do Ciebie przesyłkę.
  • Odpowiedz
@adrian-wysocki: trochę dziwny ten status bo powinno być jeszcze info o WER Warszawa, a go nie ma.
Więc albo od razu puścili w drogę do Twojej miejscowości, bez skanowania, albo leży gdzieś w kącie w WER, albo poszło do celników. Podejdź jutro na pocztę i zapytaj czy nic dla Ciebie nie mają (np. listu od celników), daj im numer przesyłki też, może w ich systemie coś zobaczą. Ewentualnie awizo zostanie
  • Odpowiedz
@adrian-wysocki:
Kiedy list trafi do Polski, to będzie w śledzeniu informacja "WER Warszawa, przyjęto w Polsce", wszystkie przesyłki rejestrowana są skanowanie na wejściu (import) i wyjściu (eksport) z kraju.
Informacja o zatrzymaniu przez UCS będzie w trackingu.
Jak listonosz Cię zna i kojarzy, to brak nr mieszkania nie będzie większym problemem.
  • Odpowiedz
No status wciąż się nie zmienił. Pisałem do banggood o tym to mi odpisali, że pewnie utknął w urzędzie celnym i żebym się z nimi skontaktował. Tylko z którym urzędem celnym...
  • Odpowiedz