Wpis z mikrobloga

3 012 - 1 = 3 011

Tytuł: Carrie
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror
★★★★★★

4. tom z serii "Kolekcja mistrza grozy".

"Carrie" to debiut Kinga. Główną bohaterką książki jest nastolatka Carrie White. Jest ona skrytą, pryszczatą i dziwnie ubierającą się osobą. Powoduje to, że jest obiektem drwin ze strony rówieśniczek. Matka głównej bohaterki jest fanatyczką religijną - za wszelką cenę chce obronić córkę przed grzechem, stosując takie metody jak zmuszanie przemocą do modlitwy czy zamykanie w komórce pod schodami. Carrie jednak posiada silne zdolności telekinetyczne, które właśnie zaczęły się poważnie ujawniać. Główna bohaterka zostaje zaproszona na bal maturalny, gdzie pada ofiarą żartu(żart to trochę za słabe słowo). Po tym wydarzeniu nadchodzi odwet ze strony dziewczyny...

Książka jest która, czytało mi się ją szybko i przyjemnie. Narracja w utworze jest przerywana wstawkami z różnych raportów i książek "z przyszłości", które opisują finałowe wydarzenie i jego genezę. Mógłbym się przyczepić, że te wstawki i narracja powieści trochę się dublowały. Dodatkowo odniosłem wrażenie, że profile bohaterów, ich motywacje i relacje między nimi zostały zarysowane dość płytko. Na plus mógłbym zaliczyć brak pozytywnego zakończenia i złowieszczy motyw w ostatnich akapitach powieści.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz a.....n - 3 012 - 1 = 3 011

Tytuł: Carrie
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror
★...
źródło: comment_XdnWrnsQPlWzT1i5EEsumLWYXWmKbneK.jpg
  • 3
@artvn: śmieszna sprawa, wczoraj skończyłem czytać, moim zdaniem te wstawki (niektóre) uzupełniały historię, i pokazywały niepoważne traktowanie młodszych bohaterów przez dorosłych (opinia o Tommym jako tępym osiłku, stwierdzenie, że Sue nie miała empatii)