Wpis z mikrobloga

Jakie badania dla naturala polecacie wykonać? Chodzi tylko o sprawdzenie czy wszystko jest w porządku. Jak na razie mam zamiar zbadać testosteron, prolaktynę i tsh. Powinienem dodać coś jeszcze? Nie ukrywam że zależy mi też na cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mikrokoksy
  • 9
@Habrok: Myślę, ze to na co masz wpływ jako Natural. Dużo z testosteronem przykładowo nie zrobisz lub z prolaktyna suplementacją (a najwyżej zmianą stylu życia) a po prostu zapłacisz za ciekawostkę. Należałoby wyjść od postaw. Jak ktoś pisz do mnie to takie coś zlecam:

1) morfologia rozmazem; glukoza; insulina; LDL/HDL/Trójglicerydy (profil lipidowy); OB; CRP; TSH; elektrolity; ALAT; ASPAT; D3; Kreatynina; Żelazo, podstawowe badanie moczu
2) kortyzol, homocysteina; kwas moczowy; ferrytyna; dhea;
@Habrok: jasne, ale każde w/w z listy więcej o tym powie. Jeżeli hormony leża to oznacza, ze leża organy je produkujące i narządy z nimi synergistyczne. t.j przysadka, nadnercza, tarczyca, wątroba, nerki czy też parametry wpływające na ich odżywienie i zaopatrywanie. Po prostu sprawdzenie testosteronu i prolaktyny to według mnie sprawdzenie na przeglądu samochodu czy lakier się ładnie świeci zamiast zainteresować się klockami hamulcowymi lub silnikiem.

Rodzinny, w 95 % Ci