Wpis z mikrobloga

Jak jest z białkiem mirki? Pewne dziewczyna mi powiedziała, że białko z twarogu jest be, bo jest z mleka pasteryzowanego czy tam sam twaróg jest pasteryzowany i to się nie liczy. Albo że białe mięso jest be i czerwone jest zdrowsze. Jak to jest? Białko można brać skądkolwiek?
#pytanie #mikrokoksy #silownia
  • 20
@DywanTv: Raczej ma małe znaczenie, chociaż zawsze można dla pewności wypić tego szejka po treningu.

Co do twarogu to zaraz ktoś ci na pewno #!$%@? z denaturyzacją białka w wysokich temperaturach, ale znowu to nie ma znaczenia.

Liczą się tylko kalorie, makro, sen i intensywność ćwiczeń.
@DywanTv: Ulałem się za szybko to teraz nie chcę redukować rok. Siła rośnie nawet.

Myślę, że dla zdrowia przydałoby się mieć te 50g tłuszczów dziennie.

Można żyć bez węgli, tylko kalorie trzeba skądś brać jeżeli masz jeść na masie np 3k kcal. A węgle najtaniej wychodzą.
@threnuc: Raczej chodzi mi o to, że tłuszczu bym jadł dużo. Jestem młody, a moja mama gotuje tak, że ciężko mi utrzymać te tłuszcze 1g/kg masy ciała. Wychodzi więcej. A węgli bym sobie uciął, łatwo mi to przychodzi.
@DywanTv: Nie widzę problemu. Jedzenie to jedzenie.

Możesz sobie poczytać o rodzajach tłuszczu i że rzepakowy to #!$%@? oszustwo czy jaki to olej kokosowy i oliwa nie są zajebiste, ale piszę trochę już jak spece od denaturyzacji białka.
Albo że białe mięso jest be i czerwone jest zdrowsze.


@DywanTv: jednym z najlepszych miesc dla czlowieka jest chyba dziczyzna, ale biale mieso rowniez jest spoko. ogolnie trzeba wyjsc z zalozenia, zeby jesc jak najmniej przetworzonego zarcia i aby dieta byla mozliwie najbardziej urozmaicona. inni zawsze beda siac ferment, ale trzeba robic swoje.
co do twarogu to jak nie masz nietolerancji to mozesz bez oporow go #!$%@?. czesc zawodowcow robi formy
@ChoNoTu: potwierdzam. tradycyjnie w dircie na mase jest posilek w stylu 250g sera bialego z dodatkami i jogurtem naturalnym. Zamiennie z serkiem wiejskim.

@DywanTv: bialko w pozywieniu pozyskujesz z nabialow, miesa oraz ryb. rozkladasz to w ciagu calego dnia na posilki i sila rzeczy zjesz wszystko kazdego dnia :)