Wpis z mikrobloga

Hej, jestem świeżo absolwentem po szkole technicznej ze zdanym dyplomem i maturą, zależy mi na pracy w zawodzie elektryka/elektromontera jednak wszędzie pracodawcy wymagają ludzi z doświadczeniem które chciałbym nabyć i zastanawiałem się nad stażem w swoim zawodzie bądź pracą jako pomocnik elektryka. Mam pytanie do osób doświadczonych, którą z powyższych opcji powinienem wybrać? Dodam, że w niedalekiej przyszłości zależałoby mi na podjęciu pracy jako elektryk w Niemczech.
#elektryka #praca #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 14
@Mitahius zerknij na copco.pl pracowałem tam w każde wakacje w trakcie studiów. Praca w Niemczech, zapewniają zakwaterowanie, samochód i częściowo narzędzia (wymaga są podstawowe i wkrętarka), język mile widziany ale nie wymagany. Możesz wspomnieć, że jesteś z wykopu bo też tutaj siedzą.
@Mitahius: Ja robię już miesiąc jako pomocnik elektryka we Wrocławiu i płacą mi 15 zł netto. Chodzę z majstrem, pokazuje mi co mam robić, gdzie ciągnąć przewody, robić puszki, mostki itp
Już dużo robię sam a to moja pierwsza praca w elektryce na budowie
Czuję dobrze
@mateo__: Tylko musiałbym jeździć 300km od siebie do Imielina ( no chyba, żebym się przeprowadził ), ale też zainteresowała mnie tam oferta pracy z j. niemieckim, na terenie Niemiec ofc. z tego co widzę to pracodawca zapewnia transport i zakwaterowanie. Wysłałem póki co do nich wiadomość, czy zatrudniają osoby na ww stanowisku osoby z kwalifikacjami ale bez doświadczenia.
@Dzonzi: Jeśli nie wypali mi z tym copco.pl co kolega wyżej pisał, to spróbuję pewnie też czegoś we Wrocku tylko musiałbym się przeprowadzić, bo w mojej mieścinie 50k mało co jest do znalezienia dla mnie :/
@Mitahius tak jak pisałem, jak jeździłem to umawialiśmy się z ludźmi przy autostradzie lub z domu w zależności gdzie kto mieszkał. Na pewno byś musiał raz przyjechać do biura by podpisać papiery etc. Później już praktycznie nie ma konieczności bo wszelkie problemy załatwiane są mailowo/ telefonicznie. Spotkałem się z ludźmi którzy pochodzili że Szczecina, Suwałk, Rzeszowa :)

Wstępnie możesz poprosić o rozmowę przez telefon i nakreślenie czy są zainteresowani abyś nie musiał
@mateo__: Zapowiada się super, bo dostałem taką odpowiedź gdy się zapytałem o pracę elektryka z j. niemieckim ze wszystkimi kwalifikacjami ale bez doświadczenia
" Co do Pana zapytania to jak najbardziej jesteśmy zainteresowani Pana osobą.

Proszę o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na rozmowę.

Pozdrawiam,"