Wpis z mikrobloga

Mirki, wpadłem na #!$%@? pomysł. Tak #!$%@? ze muszę sie z wami nim podzielić. Póki co to tylko "koncepcja" jednak na sama myśl ze to mogłoby sie udać trzęsę sie z podekscytowania. Otóż nigdy nie chciałem mieszkać ani w mieszkaniu ani w domu. Chciałem mieć coś unikatowego, coś z dusza. I uwaga, natrafiłem na ofertę sprzedaży wieży ciśnień. Daleko od mojego aktualnego miejsca zamieszkania, ale cholera. Warto. Mógłbym i chciałbym dojeżdżać jesli miałbym mieszkać tam! Marzy mi sie zaadoptowanie takiej wieży pod mieszkanie. Będzie dużo przeciwności- stan budynku, ewentualny problem z konserwatorem zabytków czy same trudności z adaptacja. Ale mieszkanie tam?! Spełnienie moich najskrytszych marzeń! Mam wolne środki na zakup, na przebudowanie tez coś sie znajdzie. Czy tylko mi ten pomysł wydaje sie kosmicznie odjechany? #wiezamirka #architektura #budownictwo #budujzwykopem #zabytki
M.....p - Mirki, wpadłem na #!$%@? pomysł. Tak #!$%@? ze muszę sie z wami nim podziel...

źródło: comment_UytIq5iFD9TFqg8oZua6ZetusVbkA4BV.jpg

Pobierz
  • 281
@lkjsdajfd: okna na przestrzał powodują problemy z ptactwem które notorycznie na takiej szybie popełniały by sepuku. @Wsciekle_piesci_meza: tyle samo kosztuje wybudowanie domu. Nie liczę ze do odzyskania będzie cokolwiek innego jak skorupa. Ale to i tak dużo do zachowania zabytkowego charakteru wieży. @lkjsdajfd: przesiedziałem w tej wieży pół dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Max_Sop: Chodziły mi po głowie podobne pomysły, ale życie szybko weryfikuje takie rozwiązania. Pierwszy problem, to takie wieże ciśnień zazwyczaj są w opłakanym stanie i grożą zawaleniem. Po drugie, trzeba być naprawdę kasiastym aby stać cię bylo na ogrzewanie tego zimą :) No ale jak już cos takiego byś mial, to szacun :) Ja mysłałem kiedys o tym (swego czasu był na sprzedaż :)
https://www.google.pl/maps/@54.1097085,21.4020952,3a,75y,264.24h,88.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sj1Fe6TYyB6WfUzAd1dLqOA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
@Max_Sop: 28 m2 netto? w sensie po odjęciu niezbędnej komunikacji (włazy, schody, cokolwiek instalujesz)? bo jakoś między tymi poziomami musisz się poruszać. chyba, że dobudujesz zew. klatkę. no i czy zamierzasz coś w ogóle dobudowywać do tego (np. jakaś większa powierzchnia na poziomie 0). i ważne jak z uzbrojeniem tego, bo instalacje w środku na pewno do zrobienia od zera.
Ew bardzo strome schody wewnątrz.


@Max_Sop: to przy budowie / wykończeniówce musiałbyś #!$%@?ć DŹWIG do materiałów.

a co do januszowania przy dobudówkach - myślę, że byłaby opcja, żeby to przyzwoicie zaaranżować od strony architektonicznej, a jednak większa pow. na poziomie gruntu byłaby przy tego typu układzie akurat przydatna. mieszkanie w takiej wieży to zajebista sprawa, ale stawiam dolany przeciw orzechom, że bez sensownego parteru dostaniesz, prędzej czy później (ale raczej prędzej)
aks762 - > Ew bardzo strome schody wewnątrz.

@MaxSop: to przy budowie / wykończeni...

źródło: comment_6y7uJwDokgYYcEjNIJtxhv9edTBvROQi.jpg

Pobierz
@Max_Sop " jednak na sama myśl ze to mogłoby sie udać trzęsę sie z podekscytowania"
Przecież tu masz odpowiedz co powinieneś zrobic! Sa rzeczy ktore sie oplaca i sa rzeczy ktore warto, a jesli o tym marzysz, to w takim razie nie jest to pytanie tylko info ze to zrobisz. A w ogole to pomysl sobie jak bedzie wygladac mina ludzi ktorych bedziesz zapraszac do siebie, wszyscy ale to wszyscy beda wchodzic