Wpis z mikrobloga

#gry #wiedzmin3

Ej, tak się zastanawiam, czy nie przejść tej gry (bo niby taka super), ale mam taki problem - nie lubię RPG, lubię gry liniowe, na zasadzie idź tu, idź tam, weź to, zabij tych ludzi tym. Sytuacje "domyśl się" są dla mnie stresujące i tego nie lubię. Czy mimo to warto?
  • 14
@kurczaczak mimo otwartego świata, ciężko się jest pogubić, są bardzo dokładne wskaźniki i wskazane drogi na mapie, przez całą grę miałem może kilka przypadków, że nie mogłem się odnaleźć, ale to były poboczne questy, trochę trudniejsze
@kurczaczak: To nie jest taki klasyczny erpeg. Gra mimo tego że jest ogromna cały czas prowadzi za rączkę. System umiejętności też jest prosty jak budowa cepa i do tego możesz kupić miksturkę do resetowania punktów umiejętności, by inaczej zbudować drzewko.

Jedyne nad czym będziesz się zastanawiał to jakich wyborów dokonać, bo nie jeden raz się przekonasz, że nawet pozornie błahe wybory mogą później zmienić pewne historie o 180 stopni.
@kurczaczak: W3 GOTY to mój pierwszy RPG z prawdziwego zdarzenia (wcześniej głównie hns/mmo) i muszę powiedzieć, że jest niesamowicie przystępny i wciągający, ale nie od początku, bo jest nieco przytłaczający.
Dodatkowym plusem byłaby znajomość książek, ale nie jest to wymagane. Kilka godzin trzeba poświęcić na zapoznanie się z mechaniką i innymi aspektami (polecam grać w gwinta od samego początku).
@kurczaczak: Mimo wszystko to nowoczesna gra, tu nie ma jakichś hardkorowych sytuacji, że totalnie musisz się domyślać co zrobić i błądzić po świecie - wszystko masz zaznaczone i zwykle powiedziane wprost. To też nie jest taka typowa współczesna gra z otwartym światem, że 95% zawartości to znajdźki. Tutaj spokojnie możesz chodzić od misji pobocznej do misji pobocznej i w ogóle olać zwiedzanie świata, jeżeli taka Twoja wola.
@kurczaczak: przecież wiedźmin 3 jest grą z cyklu idź tam, włącz supermoce, znajdź albo zabij coś
to nie gothic 1 czy morrowind

@jvl_90: te 200h jest mocno przesadzone, mi zrobienie wszystkich questów z podstawki (łącznie ze zbieraniem kart i znaków ?) zajęło ~100h + do tego zrobiłem wszystkie wiedźmińskie sety u kowali
serca z kamienia to około 12 h a krew i wino 30 h, tak więc goty jest najwyżej