Wpis z mikrobloga

@NAGI: 200 to nie dużo ale na zoomie nie poszalejesz bo nie ma stabilizacji, rozdzielczość zdjęć ujdzie ale matryca bardzo słaba oraz o kręceniu filmów zapomnij przy takich parametrach. A przy wyższym ISO pewnie szumi jak choroba. Jak możesz to zrób kilka zdjęć i zobaczysz czy są wystarczające ale może są w internecie oraz sprawdź opinie. Ja kiedyś miałem podobny i raz mi upadł na dywan i koniec.
  • Odpowiedz
@NAGI: Wiesz, ja nie twierdzę, że tym za 200 przy sprzyjających warunkach nie zrobisz udanego zdjęcia ale nie mając pojęcia o fotografii może być trudno. Na przykład trzeba ocenić jak pracuje AF i czy dokładnie celuje tam gdzie chcesz. Opanować ostrzenie nie jest problemem ale trzeba potrenować żeby nie było, że robisz portret a ostrośc ci pójdzie na obiekt w tle. Na automacie jeśli jest wystarczająco światła zdjęcia wyjdą ale
  • Odpowiedz
@NAGI: znam, ale na trochę wyższym poziomie niż granice paru stów, obrazek z tego dsc hx 60 porównywalny do tego dsc-50 (skłaniałbym się przy niemu szczególnie jak za 200zł), tak jak wyżej - jeśli Ci pasuje to bierz, jak nie to przygotuj o wiele większą gotówkę.
  • Odpowiedz