Wpis z mikrobloga

Dzięki @kjeller za rekomendację. Musze przyznać rację. Dunkierka to #!$%@? majstersztyk.
Jeśli o mnie chodzi to dla takich filmów wymyślono kino. Cieszę się, że w dzisiejszych czasach można oglądać tak zrobione filmy.
Duży plus za minimalistyczną fabułę, która zupełnie nie przeszkadza w tym co jest tu najważniejsze. A co jest najważniejsze? Pokazanie tego jak ciężka była to bitwa. Akcja praktycznie cały czas. Wspaniałe sceny walk powietrznych. Niesamowity dźwięk, który powoduje ciary, no i ta muzyka. Jest tak cholernie dobra i dopasowana, że ciężko to opisać słowami. Polecam gorąco.
#film #dunkierka
DeXteR25 - Dzięki @kjeller za rekomendację. Musze przyznać rację. Dunkierka to #!$%@?...
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@DeXteR25 w tym samym czasie polskie jednostki szly do walki. Oslaniajac tyly uciekajacym Angolom i Francuzom. Maczek walczyl jeszcze prawie miesiac pozniej. Bijac Niemcow, kiedy Francuzi sie poddawali lub uciekali. Polacy pozniej, po poddaniu sie Francji, musieli na wlasna reke uciekac do Anglii.
  • Odpowiedz
@Ja-qb: Polacy to najsilniejsi i najbardziej niedocenieni #!$%@? na tej planecie! () Nie ma na nas mocnych. Szkoda, że film chociaż przez chwilę nie pokazuje Polaków w akcji.
  • Odpowiedz
@Ja-qb:
Bzdura. Brygada Maczka zaczęła się organizować dopiero pod koniec maja, a w czasie ewakuacji Dunkierki nie posiadała jeszcze zdolności bojowej. W walkach zaczęła uczestniczyć dopiero w czerwcu, już po dunkierce.
  • Odpowiedz
  • 0
@mefiu to wlasnie napisalem :)
"Maczek walczyl jeszcze miesiac pozniej".
Piszac o Polakach oslaniajacych odwrot i Maczku walczacym miesiac pozniej nie mialem na mysli, ze Maczek juz wtedy walczyl. Bardziej, ze nawet miesiac po ucieczce Anglikow i rozsypce Francuzow nasi nadal walczyli, a jako przyklad podalem Maczka wlasnie.
  • Odpowiedz