Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #volkswagen #audi

Mirki mam pytanie. Ostatnio jeździłem dieslem 1,9 na pompowtryskach i spalanie to średnio 8-9 przy mojej jeździe (Passat). Ja mam osobiście na gaz więc nie wiem czy to norma czy nie ale nie o to chodzi.

Przypomniało mi się podczas tej przygody z dieslem ze znajomy miał golfa też 1,9 ale chyba na ppompie czyli najlepsza opcja. I miał chip tuning.
I nie dość że miał większego buta to jak jechalislmy w 5 osób załadowani i non stop 140 albo światła itd to spalało mu max 6 litrów.

Jest możliwy taki chip tuning?

Bo znowu szwagier ma też niby chip na tym samym silniku 1,9 na pompie w audi i mimo że but jest to spalanie 8-9

Bo może też bym sobie takiego sprawił ;)
  • 21
@Insiders: jak dobrze zestrojna mapa zapłonowa - owszzem jest to mozliwe - silniki 1.9 Tdi w grupie VAG mozna tak zestroic ze bedą mniej wpieprzały ropy i beda oszczedniejsze od wachy. Co do tego zapakowanego samochodu w 6 osób, nie za bardzo mi sie chce wierzyć. Raczej komputer pokładowy przekłamywał - wystarczy podłaczyć VAG VAS jak to starszy silnik to na KKLu jak młodszy to juz tylko na magistarli CAN. Co
@Insiders: ogolnie caly zabieg zalezy od calego samochodu i jego sprzegła jak chodzi o diesla to i 2mas - to jest ważne do tego sprawdzenie czy przeguby to wytrzymaja do tego hamulce. Wszystko trzeba sprawdzić od A do Z. Cały zabiego to okolo ( wirus ) porzadny to kolo 3000 - 4000 zl. ale to jest prawdziwy tuning. Nie jakieś tuning boxy. Każdy powie da sie pewnieze sie da. Ja mialem
@Insiders: a4 i b5 chodza juz po magistrali CAN - i tam trzeba grzebac :) nie jest to przerost formy nad trescią - po prostu nie chcesz zeby ci samochód przejechal 2km a uszczelka spod glowicy sie sama wydmuchneła. :) oczywiscie jak chcesz spisujesz intercyze ;) i mozna robic robi sie to na wlasna odpowiedzialnosc :) delikatni szlif to owszem kolo 2k. Ale nadal mowie wszystko trzeba sprawdzic, a nie na
nie dalo sie zakodować pompy bo nie zczytywało mapy. Robilem przy nim prawie 2 msc - bo to byla udręka - ale dało rade - CAN byl no jak bog mi swiadkiem. Po krotkim kodowaniu nic sie nie dalo zrobic. Po dlugim a i owszem. Wiec nadal kolega uwaza ze to KKL?? Serio to nie ma sie co spierac moze ktoś juz modyfikacje wstwil ale jestem tego na 100% pewny na krotkim