Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz () bo omam okrutny dylemat.
Byłam wczoraj na rozmowie o prace w dosc duzej i znanej korporacji #it
Po rozmowie mialam mieszane uczucia jesli chodzi o to jak mi poszlo, ale nie przejmowalam sie, bo na zmianie pracy mi nie zalezy.
Podczas rozmowy jak spytali o oczekiwania finansowe to krzyknelam dosc wysoka stawke, bo stwierdzilam, ze po pierwsze na zmianie pracy mi nie zalezy wiec jak na nia nie pojda to problem solved, ale z drugiej strony jakby poszli to bedzie to bardzo atrakcyjna stawka dla mnie :-) w kazdym razie ciezka do osiagniecia dla kogos takiego jak ja.
Ogolnie rozmowa przebiegla sympatycznie, duzo heheszkow luzna atmosfera itd. Po uslyszeniu "ma pani do mnie jakies pytania" to oprocz pytan o projekty itd. zapytalam kiedy spodziewac sie odpowiedzi. W odpowiedzi uslyszalam "to zalezy od hr ale pewnie klasycznie do dwoch tygodni" ( )
I cos im chyba zegarki zaczeły wariowac w biurze bo oddzwonili po dwoch godzinach :O nie wiem jakie macie Wy doswiadczenia ale ja kompletnie sie tego nie spodziewalam + bylam troche zajeta, Pani ktora do mnie dzwonila, tez byla pewnie zaskoczona tym, ze jak mi powiedziala ze chce mi zaproponowac prace, poprosilam, zeby zadzwonila jutro :D

No i od wczoraj o tym bez przerwy i nie wiem jaka decyzje podjac bo
W obecnej #pracbaza mam:
fajna niekorporacyjna atmosfere
zadne #januszex tylko po prostu mala firma gdzie szef jest czlowiekiem a nawet kolegą i nie jjest #januszebiznesu
zarobki na ktore w sumie nie moge narzekac
bliski dojazd do pracy
bardzo fajne projekty
dostep do biura 24/h i moge przychodzic o ktorej chce i wychodzic o ktorej chce byleby byc na meetingach i innych callach i zeby w miare te srednio 168h/msc bylo przepracowane

W nowej bym miala:
wieksza stawke (ok. 25% wiecej na reke)
korporacyjne benefity (multisporty, wypady do kina itd) - ogolnie #!$%@?, pewnie bym nawet nie skorzystala xD
wpis w cv z bardzo znanej firmy
mozliwosc czesciowej pracy zdalnej lub jakbym sie dogadala to moze i calkowitej
nie wiem nic o projektach jeszcze
jechac przez praktycznie pol miasta do pracy

Problem jest taki, ze wypowiedzenie w obecnej musialabym zlozyc dzis lub w poniedzialek a moje poczucie lojalnosci jakos mi na to nie pozwala bo w sierpniu i pewnie wrzesniu tez, bedzie duzo pracy przy projekcie w ktorym jestem i jakos tak glupio mi zostawiac zaloge

Tak więc Mirko pomusz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


_________________________________________________________________________________
#opowiescimango - chcesz byc na bieżąco? OBSERWUJ :-)
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zadne #januszex tylko po prostu mala firma gdzie szef jest czlowiekiem a nawet kolegą i nie jjest #januszebiznesu


@MangoZjem: Powiedz koledze / szefowi, że chce Cie konkruencja podkupić. Jak da CI te 15%-25% podwyżki to zostań. Win - win.
W przeciwnym razie nic nie doradzę - to Ty wiesz na czym Ci zależy - atmosfera, dojazd czy kasa i ważny wpis do CV.
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Jesli to prawda co piszesz to z mojego doswiadczenia idz do nowej pracy. Zazwyczaj na poczatku bedziesz zalowac, ale z perspektywy czasu zobaczysz, ze to dobra decyzja. Dlaczego? Zmiana nie tylko wiaze sie ze zwiekszeniem zarobkow ale ze zdobyciem nowego doswiadczenia, nowych znajomosci, kontaktow.
Jesli, jak mowisz, idziesz do duzej firmy to sa i minusy i plusy. Zawsze na szkolenia mozesz sie zalapac, pracowac nad ciekawymi projektami. Czasami wewnetrzne
  • Odpowiedz
moje poczucie lojalnosci jakos mi na to nie pozwala


@MangoZjem: O jak kwikłem XD Szybko się tego wyzbądź bo dla Ciebie nikt litości miał nie będzie.

Co do korpo to jestem w drugim teraz i wbijam kolejne poziomy "I did noting today and still...". Z minusów musisz przygotować się że nawet oczywiste rzeczy będą trwać miesiącami, a poziom absurdu przekroczy wszystko co do tej pory widziałaś - ale w sumie
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Tworzysz problemy których nie ma. Chodzisz na rozmowy to podświadomie chcesz zmienić sytuację. Bądź zdecydowana i konkretna podając stawkę jaką sobie życzysz aby opłacało ci się zmieniać i jeśli druga strona (pracodawca) się na nią zgadza to ty też nie rób z gęby śmietnika i zatrudnij się na warunkach które dogadałaś.
Nie chcesz zmieniać pracy to przestań marnować swój i innych czas.
  • Odpowiedz