Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #bitcoin

Czy jakbym chciał zacząć, to czy poniższa procedura ma sens? ( ͜͡ʖ ͡€)

1. Sciagam bitcoin core z bitcoin.org
2. Instaluje, generuje nowy portfel, szyfruje go.
3. Zapisuje sobie swoj adres BTC do przelewow.
4. Robie kopie zapasowa na cd i usb pliku wallet.dat i chowam w bezpiecznym miejscu. Usuwam z komputera wszystko zwiazane z BTC.
(zeby nie #!$%@?ć na głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°))
5. Gdy mam wolna gotowke ktorej strata mnie nie zaboli to kupuje microBTC i wplacam na adres z pkt 3.
6. Pytanie: jak czesto musze robic update portfela schowanego w bezpiecznym miejscu? Po kazdorazowym kupnie bitcoinow i zrobieniu przelewu?
  • 12
@Nexiu: czy tez jak np. za rok zainstaluje bitcoin core i wgram backup portfela, to on sobie z sieci BTC pobierze informacje o przelewach i doladuje moj portfel?
@tfbeen:
Sprawdź swoją przepustowość i pojemność

Pierwsza synchronizacja Bitcoin Core może zająć dużo czasu. Powinieneś upewnić się, że dysponujesz odpowiednią przepustowością i pamięcią na pełny rozmiar łańcucha bloków (ponad 65GB). Jeśli masz dobre połączenie do internetu, możesz wspomóc sieć bitcoin miejąc właczony komputer z Bitcoin Core i otwartym portem sieci 8333. Przeczytaj przewodnik pełnego węzła by dowiedzieć się więcej.

----
Ja musze te 65GB faktycznie pobrac? ( ͡° ʖ̯
@pawe88: Dziekuje, bo nie usmiechalo mi sie pobieranie 65GB bo nawet nie mam tyle miejsca :)
A jakis poradnik albo strona jak taki adres i klucz wygenerowac?