Wpis z mikrobloga

Witajcie, jakiś czas temu kupiłem starszy telewizor sony ke-32ts2e. Chciałbym go podłączyć pod laptopa z pękniętą matrycą.
Telewizor nie posiada złącza HDMI ani VGA. Zakupiłem przejściówkę VGA -> RGB (RCA / Component).
Po podłączeniu laptopa pod telewizor i przełączenia na to źródło sygnału telewizor zaczął.. robić dziwne rzeczy.
W lewym górnym rogu pojawiają się na przemian różne rozdzielczości
"1600x1200/60" "1200x800/60" "1024x760/60" na przemian z napisem "Others" w miejscu gdzie wyświetlają się wcześniej wspomniane rozdzielczości.
Czasem wyłapie ekran mojego laptopa ("wygięty" jakby z zaciętej kasety VHS) po czym przechodzi dalej do innej rozdzielczości, lub magicznego "Others".

Naczytałem się trochę o tym i na niektórych forach piszą o przejściówkach VGA -> RGBHV która ma pięć złączy zamiast trzech, a dwa dodatkowe odpowiadają za synchronizacje poziomą i pionową.

Pytanie brzmi, czy ktoś ma o tym jakieś pojęcie i czy powinienem zakupić tą przejściówkę z ostatniego akapitu? Ceny wahają się około 50 zł i zastanawiam się czy wydawać kolejne pieniądzę, czy lepiej pozbyć się telewizora i kupić coś lepszego. Nie chciałbym się kolejny raz rozczarować po zakupie :(
#pomoctechniczna #telewizory #laptopy
  • 7
@Zjem_Ci_nos: W komputerze mogę ustawić jedynie 60Hz, na dodatek w tym laptopie mam pękniętą matrycę, więc manewrowanie jest dość ciężkie. Ale jednocześnie sprawdzam to na drugim podobnym laptopie i mam takie same efekty. Zmienianie rozdzielczości i odświeżania przerabiałem. To o czym wspomniałeś, kondensatory etc. Masz na myśli jakiegoś rodzaju konwerter? O tym również czytałem, ale nie mogłem znaleźć żadnego który by mi pasował i kosztował mniej niż 500 zł
@skairipa jest dużo schematów do ogarnięcia samemu w domu. Konwertery nie mają sensu.
Pierwsze co rozkręć scar, zobacz ile jest podłączonych kabli, skonfrontuj ze schematami, zobacz czy chińczyki nie #!$%@? na etapie produkcji, itd.