Wpis z mikrobloga

W naturalnym habitacie kur? Ciekawe gdzie to


@StabiloBoss: No kurnik przecież. Kura już dawno dokonała zmiany niszy ekologicznej na kurniki, co pozwoli na przetrwanie gatunku do czasu upowszechnienia się wegetarianizmu.
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Dokładnie to nie wiem, ale to wychodzi mniej więcej raz w roku i tego nie przyspieszysz, bo krowa musi być, powiedzmy, "gotowa".
Łatwo poznać, na przykład po tym, że jeżeli jesteś nieuważny, to możesz mieć krowę na plecach. Nie polecam.
  • Odpowiedz
@Ingvarr100th: zwierzęta odebrane interwencyjnie (np źle traktowane) przez weganskie organizacje umieszczane są w sanktuariach dla zwierząt. To są takie farmy jak z reklam: z wolnym wybiegiem i dobrą karmą. Zwierzęta żyją tam aż same padną ze starosci.
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: @MrocznyBrokul
znalazłam takie badania odnosnie przemysłu w mleczarskiego w polsce http://www.wne.sggw.pl/czasopisma/pdf/RNR_2012_T99_z1_s43.pdf i tam jest napisane: "Okres międzywycieleniowy zawierał się w przedziale 402-407 dni. W polskich gospodarstwach wynosił 405 dni." Z tego by wynikało że krówki mają cielaka prawie co roku. Ciąża krowy to 282 dni czyli krowa ma 120 dni przerwy pomiędzy ciążami. A tak poza tym to doi się je cały czas nawet jak są w ciąży.
  • Odpowiedz
  • 0
A teraz wyobraźcie sobie mine policjantòw ktorym rolnik mòwi że "grupa ninja ukradła moje kury!"
  • Odpowiedz
@chrupol: Zasadniczo z krowami jest inaczej iż z kurami. Kura ma zaprogramowane produkowanie jaj. Średnio jedno na 36 godzin. Krowa żeby dawała mleko musi urodzić cielaka. Więc życie krowy mlecznej to ciągłe zapładnianie i porody...


@JasioGlistonosz: Ale #!$%@? głupoty, słyszałes o czymś takim jak laktacja indukowana?
  • Odpowiedz