Wpis z mikrobloga

@Kotlecik_mielony_z_buraczkami:
@resuf: wiedziałem, że ktoś się p----------i do tego xD chodziło o skąpstwo matki adekwatne do wpisu a nie o zarobki. 80% rodzin w Polsce żyje za ok. 4k na 4 osoby i jakos nie ma takiej biedy żeby brakowało na spodnie xD no ale jak się mieszka w dużym mieście to wiadomo, że paaanie za 20zloty/h to nawet mi się komputra nie opłaca włańczać
  • Odpowiedz
@kicjow: Panie Kolego, wiele młodych osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy ile kosztuje życie i wydaje im się, że 7 tys to "w c--j", a prawda jest taka, że dla pięcioosobowej rodziny to akurat żeby żyć od pierwszego do pierwszego bez zbędnych ekstrawagancji.
Odejmij od tego koszty domu/mieszkania (2000-4000 zł miesięcznie w zależności od lokalizacji). Jakiegoś w miarę porządnego i przestronnego samochodu (1000-1500 zł miesięcznie) i okazuje się, że
  • Odpowiedz
Przykre. Ten tekst oczywiście sam pamiętam, ale sugerowanie, że to cecha "polactwa" świadczy chyba o jakimś błędzie w wychowaniu. Mnie rodzice mówili coś takiego, gdy na urodziny w listopadzie dostawałem prezent ewidentnie droższy, niż zwykle - to taka forma umowy, na którą sam się zgadzałem, a potem na gwiazdkę dostawałem coś skromniejszego i z reguły praktycznego typu pidżama, książka itd.

A teraz ktoś takie zachowanie sprowadza do cebulactwa. Ludzie sobie wypruwają żyły
  • Odpowiedz
@resuf: Ale po co Ty mi to mówisz? Ja tylko przytoczylem fakty dotyczące zarobku polskich rodzin i w porównaniu z nimi 8k jest kwotą dwa razy większa, więc tak, to jest dużo jak na polskie realia. 2k za rachunki w małym miasteczku? Widzę już odpłynąłeś totalnie.
  • Odpowiedz
  • 22
@resuf no ta, do samochodu w leasing dorzucmy jeszcze karnet na silownie (150zl) bo kazdy musi cwiczyc, do tego daj dla dzieciaka do kina itd i sie okaże ze 10k to tez malo. Nie zapominajmy o domu, kazdy zarabiajac 7k wynajmuje mieszkanie bo nie ma swojego. Zajebiste poparcie swojej wizji skrajnymi przykladami.
  • Odpowiedz
@kicjow:
A myślisz ile kosztuje rata kredytu/czynsz za wynajem mieszkania 4 pokojowego lub domu? Nawet w małym mieście. Do tego masz pojęcie ile płaci się za gaz w zimę? Ile kosztuje energia i woda przy 5 osobach?

@BoltoS:
Nie piszę o racie leasingu tylko o kosztach posiadania komfortowego samochodu dla rodziny pięcioosobowej (paliwo, serwis, ubezpieczenie, amortyzacja). @Myszoskocznia pisał o "kasie w c--j" przy zarobkach 7k, więc mu
  • Odpowiedz
@Arhus: na 5 osób liczę duże mieszkanie lub dom. Policz sobie ratę kredytu lub wynajmu i dolicz koszty czynszu lub opłat za gaz, wodę, elektryczność, kablówkę, internet, wywóz śmieci i ile Ci wychodzi?
  • Odpowiedz
@resuf: a no tak bo Ty już mi kredyt dałeś na dom, mieszkanie i auto xD bo jak to można kupić mieszkanie inaczej niż na kredyt, który spłacasz całe życie nie? Tak, u mnie w rodzinnym mieście było to 300 zł za gaz przy 4 osobach. Za wodę i prąd - 200 zł miesięcznie płacę w Warszawie (tu 4k w sumie powinno być bo wieksze miasto to rata kredytu 3.8k
  • Odpowiedz
@kicjow: Jezzzuuu, człowieku. Napisałem po prostu gdzie mogą "znikać" pieniądze przy zarobkach 7 k i dlaczego mogło nie starczać na dwie pary spodni co miesiąc typowi, a ty mi piszesz ile Ty płacisz... to nie ma znaczenia. Po prostu opisałem przykładową sytuację.
  • Odpowiedz
@resuf: Jezuuuu człowieku, po prostu napisałem że chodziło o skąpstwo matki a Ty się p------------z do zarobków i piszesz na co mogło pójść. Opisuję jedynie przykładowo ile zarabia klasyczna polska rodzina.
  • Odpowiedz
@resuf: co miesiąc dwie pary spodni xDD tam chodziło o to, że on miał tylko dwie pary spodni a nie co miesiąc chciał dwie nowe, poćwicz czytanie ze zrozumieniem
  • Odpowiedz