Wpis z mikrobloga

Naszło mnie tak ostatnio, żeby pokazać wam moje rodzinne strony - Polskę B w Polsce A, drugie "bieszczady" no i takie trochę #zalesie

Nie ma tam żadnej dwupasmowej drogi (w planach S11), żadnej porządnej firmy, żadnych konkretnych połączeń kolejowych i autobusowych, na praktycznie większości różnorakich map jest tam pusta plama, brak jakichkolwiek większych imprez/wydarzeń. Wg moich obserwacji dochodzi do tego jeszcze duże bezrobocie i ogólna "bieda". #szczecinek może jeszcze jakoś rozkręca region, ale wydaje mi się, że znani i kojarzeni to chyba tylko z fotoradarów jesteśmy...

Nie żebym się jakoś okropnie żalił bo lubię wracać w swoje rodzinne strony głównie za spokój i zieleń (ale wiem, że o połowie Polski można tak powiedzieć), ale chciałbym, żebyście zwrócili uwagę na teren na który nikt nie zwraca uwagi.

Może macie jakieś miłe wspomnienia z tymi terenami?

Sory za spam tagami ale nie mam pojęcia jak to otagować :/
#polska #polskiedrogi #infrastruktura #geografia #ciekawostki #gospodarka #zachodniopomorskie #pomorze
TadekNiekradek - Naszło mnie tak ostatnio, żeby pokazać wam moje rodzinne strony - Po...

źródło: comment_PgyhMZw3a42L80jCHTtwHM3ic0DWxWpt.jpg

Pobierz
  • 13
@TadekNiekradek: w Chojnicach i Człuchowie też kilka zacnych firm się znajdzie - producent naczep, rybki, producent mieszkalnych kontenerów (liga świadotwa).... to kółko to Ci się naprawdę bardzo konkretnie machneło...
@TadekNiekradek: no ale tak patrząc to poza puszczeniem ewentualnie trasy "nadmorskiej" Szczecin - Gdańsk nie ma sensu puszczania innej drogi bo jadąc w centralne pomorze można sobie albo śmignąć lekko na zachód i lecieć tak przez Niemcy autostradami albo trasą na Gorzów i dalej na południe lub lekko na wschód i A1 od Gdańska.

Niestety w Polsce mamy wiele takich pustych okręgów bez tras czy autostrad i szybko to nie ulegnie