Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass No właśnie myślałem o tym podciśnieniowym. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mimo wszystko wolę mniej elektroniki niż dokładać kolejnej do moto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kinollos dzięki, obejrzę po pracy.
@Kick_Ass a bawiłeś się w ustawienie go? Może za dużo ci podaje? Bo jak wczytuję się na internetach to niewielu pisze o brudzeniu sie po ustawieniu.
@gaily daje minimalna dawkę, to jest chyba jedna kropla na minutę, o ile rano olej jest gęsty to jest ok,ale jak jadę w upale to czasem stając na światłach robi się mała plama pod łańcuchem . Może to być również wina samego oleju,jest dosyć płynny, i nie oblepia tak łańcucha jak oleje z puszek. Na szczęście jest na tyle nie drogo że można przymknąć oko.
@gaily wierząc w zapewnienia producenta o przedłużeniu żywotności łańcucha o kilkadziesiąt tysięcy km to chyba niska cena jak raz na jakiś czas trzeba będzie koło na karcherze przemyć :)
@gaily: Osobiście nie widzę kompletnie potrzeby montowania takiego badziewia. Po trasie trzeba wyżymać ciuchy i myć całe moto bo olej jest wszędzie. Owszem, można zakręcić trochę kurek, ale wtedy jest praktycznie sucho. A można przecież zainwestować w dobry smar i psiknąć raz na 300-500km - efekt będzie ten sam, a przy okazji taniej i czyściej (strzelasz na ciepły łańcuch po jeździe, a za 2 godziny będzie trzeba przecinakiem zrywać smar).

Oczywiście
@gaily: Polecam, bo jest to wygodne, ale w sumie nie powiem, jak bardzo wygodniejsze od ręcznego smarowania, bo tego nigdy nie robiłem :) Niewątpliwą zaletą jest to, że nie musisz wozić ze sobą smaru na dłuższe wycieczki, bo tak na 1-1,5kkm starcza.
Elektroniczny też brudzi. Po dzikowaniu w terenie wjeżdżam na asfalt, podkręcam olejarkę i po chwili mam czyste ogniwa...i pewnie uwaloną felgę XD ale ja nie zwracam uwagi, bo mam
@kasin o to już jakieś sensowne info. Bardziej myślałem o inwestycji z przedłużeniem żywotności napędu, bo z centralną stopką smarowanie częstsze nie sprawia problemów.
Ale chyba wezmę tylko kettenmaxa do czyszczenia w takim razie, a resztę odłożę na inne akcesoria z listy do kupienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wojtoon No mam nowego V-stroma z 1500km przebiegu więc akurat zanim go pogonię to trochę bym poużywał. ( ͡°
@gaily: Tylko z tą żywotnością to raczej wieści z forum V-Stroma, bo ja mam dopiero 21kkm zrobione i nie wiem, ile jeszcze mi pociągnie. Tylko nie sądzę, żebym na siłę miał to sprawdzać, bo nie lubię zajeżdżać sprzętów, więc jak mechanik powie, że powoli mogę myśleć o wymianie napędu, to pewnie powiem, żeby ogarnął temat od razu :)
Masz nowy model V-Stroma?
@gaily: Już sprawdziłem i nawet pytałem, czy miałeś już okazję testować kontrolę trakcji. Zjeżdzałeś już z czarnego? Można w końcu normalnie wyłączyć ABS?
Skąd jesteś?
@kasin Tylko lekki szuter, samemu mam obawy aby wjechać, mimo że lasek niedaleko kusi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kontrolę trakcji ostatnio wracając w deszczu na ustawieniu na mokre sprawdziłem, załączała się przy szybszym starcie spod świateł. Co do wyłącznika ABS to raczej dalej nie ma (chyba że jest jakaś kombinacja przycisków- zajrze w domu do instrukcji). A jestem z Tychów. ( ͡° ͜ʖ ͡°