Wpis z mikrobloga

#szosa #triban500 #triban520
Cześć ! Doszedłem do wniosku, że najkorzystniej wyjdę kupując zamiast u----i niewiadomego pochodzenia któregoś tribana . Opłaca się brać 520 zamiast 500?Sprawdzałem różnice sprzętowe bardziej chodzi mi o różnicę w praktyce.Robię około 150km tyg do pracy + sobota/ niedziele około 50. W tygodniu 10 km dziennie chodnikiem reszta ścieżką w weekendy jeżdżę po asfalcie, nie zajadę go w miesiąc przy wadze około 100 ?
Najwygodniej byłoby mi go kupić na raty. Brał ktoś raty w decathlonie ?
Dzięki za pomoc
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mchmjszk: Opłaca się, 500 ma tragiczny napęd. Tylko , że jeśli planujesz jeździć po chodnikach i ścieżkach to szosa średnio się nadaje. Ani tobie ani jej nie będzie wygodnie.
  • Odpowiedz
@Klofta: już też widziałem właśnie, ale znalazłem na allegro vento 2.0 z zeszłego sezonu za 2145 tylko chyba się kilka dni temu skończyły 0% bo nie mogę znaleźć

@WladimirPutin: zastanawiałem się nad nim bo jako jedyny jest fizycznie w sklepie w woj. pomorskim.No i cena fajna. Trochę mnie brak przednich przerzutek odstrasza no i brak klamko manetek bo w sobotę/niedzielę robię trasy typowo szosowe i chyba w tedy
  • Odpowiedz
@Hershel: docelowo kiedyś tam (pewnie na wiosnę ) planuję albo zreanimować swój stary rower albo kupić coś taniego na dojazdy do pracy w tedy ten zostanie tylko na szosę
  • Odpowiedz
@drwal_i_drewutnia: znajomy kupił rower za ponad 3 tyś zł (wiem, że w dzisiejszych czasach to mało ale jednak za darmo go nie dostał ) przejechał nim około 200/300 km przestała działać blokada skoku i pękł łańcuch i robili trochę problemy z gwarancją i bardzo olewawczo go potraktowali. Niby nic strasznego ale nie lubię jak klienta który wydaje mało traktuje się gorzej od tego który robi spore zakupy, a takie wrażenie
  • Odpowiedz
@mchmjszk: 2 miesiące, ~1000km
Wady:
- fatalne dętki, od razu do wymiany
- kiepskie koła z kiepskimi piastami - słabe toczenie, częste centrowanie
- nieźle wyglądające opony ale z kiepskiej mieszanki - słaba przyczepność na mokrym - do wymiany
- niewygodne klamki, niewygodny chwyt na łapach klamek (są taki spiczaste
  • Odpowiedz