Wpis z mikrobloga

Szukam przeglądarki internetowej oraz skrzynki pocztowej które szanują prywatność użytkownika w odróżnieniu od Microsoft i Google. Początkową myślałem o TORze ale suma sumarum nie chodzi mi o zwiększenie anonimowości a o moją prywatność - jak najmniejszą ilość wysyłanych pakietów danych do twórców. Ponadto za jej pośrednictwem chcę robić operacje na koncie bankowym a TOR może być niebezpieczny. To samo w przypadku skrzynki pocztowej. Nie chcę udzielić zgodny na wolny dostęp do maili i plików na poczcie. Chcę aby dostawca nie miał do nich wglądu i nie kolekcjonował o mnie danych w celach marketingowych czy bardziej niecnych.
Zamieniłem windows na Linux Mint i jestem ukontentowany. Już nie odnoszę wrażenia, że osobiste pliki współdziele z kimś/czymś tylko są moją prywatną własnością. Ciekaw jestem waszych propozycji.

#internet
#przegladarki
#email
#bezpieczenstwowsieci
#tor
#zaufanatrzeciastrona
#niebezpiecznik
#sekurak
#linux
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TermosZniszczenia: Warto nadmienić, że usługa jest wciąż prężnie rozwijana, tj. dodawane są nowe funkcje, na które zgłaszane jest największe zapotrzebowanie. Wszystko jednak jest poprzedzane długą fazą testów, aby wprowadzona zmiana nie wiązała się z utrudnieniami w korzystaniu z tej poczty.
  • Odpowiedz
  • 0
@TermosZniszczenia co z tego że Ty będziesz miał bezpieczna pocztę jak będziesz wysyłał maile do ludzi ze skrzynkami w gmailu lub hotmailu lub jakim innym onecie. I tak samo będziesz dostawał maile z tych skrzynek. Wszyscy musieliby korzystać z bezpiecznych produktów żeby Twoja prywatność nie wypłynęła.
  • Odpowiedz
@olkoto: Protonmail jest pocztą komercyjną. Zarabiają na abonamencie w odróżnieniu od google który za usługę zbiera dane o tobie. Do prowadzenia korespondencji z bankiem który korzysta z prywatnego serwera albo wysyłając pismo do urzędu lepiej robić to z protonmail niż przez gmail.
  • Odpowiedz