Wpis z mikrobloga

Wszystkim zainteresowanym poddaję pod rozwagę dwie rzeczy w sprawie veto Dudy:

1. Kaczyński to taki typ, który nie mianuje nikogo na żadne ważne stanowisko (np. no nie wiem, prezydenta?) bez PEWNOŚCI, że ta osoba się nie przeciwstawi. Zwracam również uwagę na to, że Duda jest długoletnim podopiecznym Kaczora. A sam Kaczor zyskał już chyba każde możliwe doświadczenie polityczne.

2. Tusk jest tylko trochę za Dudą w sondażach prezydenckich już na ten moment, a to znaczy, że nie oszukujmy się - raczej wygrałby prezydenturę. Zagłosowałoby na niego "ponad podziałami" wiele grup społecznych i politycznych, żeby powstrzymać PiS od całkowitej władzy. Zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach. Wszystko co #!$%@? PiS to z resztą byłoby paliwo rakietowe dla Tuska, które on z resztą umie do-sko-na-le wykorzystywać. IMO wygrana Tuska to 70-80% pewności. Po wygranej jako prezydent Tusk mógłby odbudować PO/zbudować nową partię jako prezydent broniący kraj/demokrajci/trójpodziału władzy przed dyktatorem i ciemniakiem.

2a. Dla osób myślących, że Tusk nie bedzie chciał wracać do kraju walczyć o prezydenturę: Kaczyński jest obecnie na liście największych wrogów liderów Europy (Tusk również za kaczorem nie przepada raczej ;)). Wysłanie Tuska do Polski oznaczałoby odzyskanie Polski i jej 'powrót' do UE, zlikwidowanie przeciwnika, który we wszystkim gra przecie tym liderom i odzyskanie tego kawałka Europy. Zakładając, że Tusk jest jedynie marionetką jak wielu twierdzi - dostanie "rozkazu" powrotu do Polski to prawie pewna sprawa. Zakładając, że Tusk jest po prostu sprawnym politykiem lubiącym władzę i pozycję - wykonanie tego zadania na pewno zostałoby odpowiednio wynagrodzone.

Oczywiście ten tekst to tylko luźna uwaga, niczego nie można być pewnym.

#duda #kaczynski #bekazpisu #tklive #wolnesady #tusk #veto

Zapraszam do dyskusji #neuropa #4konserwy #polityka
  • 17
@lkjsdajfd: straszenie straszeniem, ale nikt ich nie chce. A co do Ukraińców - to akurat jest pikuś. Ciekawe jest to, że UE wspiera Ukrainę w kwestii rolnictwa i niebawem ich produkty (pomidory, kukurydza, zboża) wejdą na rynek UE kosztem np. Polski. A jak wiadomo z żyzną ziemią na Ukrainie ciężko konkurować. Niemcy cenią tę ziemię już od dawna.
@lkjsdajfd: osobiście mi nie przeszkadzają, nie są dla mnie zagrożeniem na rynku pracy, więc to nie jest kwestia naiwnego czy życzeniowego myślenia, a raczej perspektywy. Czy w hotelu sprząta Ukrainka czy Polka - jest mi to obojętne. A że pojadą dalej - jeżdżę czasem uberem i rozmawiam z nimi :)
2. Tusk jest tylko trochę za Dudą w sondażach prezydenckich


@tylkowielkanocny: tylko tym razem będzie odwrotna kolejnośc, najpierw wybory parlamentarne, to Schetyna by musiał pociągnąć potem Tuska, tak jak ostatnio Duda pociągnął Pis. Jeżeliby w wyborach parlamentarnych znowu wygrał Pis to może nie być tak różowo potem wygrać z ich kandydatem na prezydenta.