Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl;dr


A teraz dłuższa wersja.
Jestem ze swoją dziewczyną od ponad 3 lat, od 8 miesięcy razem mieszkamy. Wczoraj wieczorem, jak już razem leżeliśmy w łóżku powiedziała że chce coś powiedzieć, ale się wstydzi, no to ją trochę przycisnąłem, aż wypaliła:

taki związek na dłuższą metę mnie nie interesuje, więc pewnie niedługo cie zostawie

No to ja wielkie zdziwienie, pytam o co jej chodzi, ale jednocześnie mówię że też na dłuższą metę nie chcę kończyć na takim związku, ale nie chcę żeby oświadczyny wymuszała na mnie szantażem. No to się obraziła, że to przecież nie był żaden szantaż, a tylko informacja dla mnie. A jak już powiedziałem o tym szantażu, to stwierdziła że mam miesiąc, bo już zapłaciliśmy wspólnie za mieszkanie za ten czas.
Coraz częściej coś jej odwala. Kocham ją i niedługo i tak chciałem się oświadczyć, ale teraz się nad tym zastanawiam. Nie chciałem tego robić teraz, bo z pewnych względów mam bardzo trudną sytuację rodzinną (jedna z bliskich mi osób jest w szpitalu i może w każdej chwili umrzeć) i nie chciałbym oświadczać się teraz, bo zwyczajnie bym się z tego nie cieszył. Plus wydałem niedawno dużą ilość pieniędzy i nawet na ten głupi pierścionek musiałbym wziąć kredyt.
Co myślicie o tej sytuacji?
#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania przyjrzyj się matce i ogólnie najbliższej rodzinie różowego, może to oni ją już od dłuższego zadręczają. Jak wszyscy dookoła wmawiają, żeś zły to zaczynasz w to wierzyć. Nie zdziwiła bym się jeśli tak to wygląda, że matka w rozmowie o pogodzie potrafi wcisnąć " trzeba było zakręcić się wokół innego bo córka sąsiadów już po ślubie a ten twój cmoknie cię w dupę i ucieknie, a córka Krysi ze sklepu
  • Odpowiedz
@Arachnofob: tradycyjnie żona przejmuje nazwisko męża. Dziecko od razu też.
Dla Ciebie ślub to bezsens, a dla innych kontynuacja tradycyjnych wartości. A mi chodzi tylko o to, żeby potencjalne dziecko nie cierpiało, bo ma takich a nie innych rodziców. A skąd się ludzie dowiedzą? Właśnie w takich mniejszych miastach, wioskach to nie jest trudne - "bo znajoma znajomej powiedziała". Nie chcesz ślubu to się nie rozmnażaj i tyle -.-
  • Odpowiedz
Moim zdaniem ona powinna odejść bo i tak nic z tego nie bedzie, jak on juz sie zastanawia czy sie w ogole oświadczyć, bo mu powiedziała co myśli


@chwila: Szantaż to powiedzenie co się myśli, ciekawe
  • Odpowiedz
smutne jest to, że uważasz urodzenie dzieci jako wpakowanie się w coś na 20-25 lat. W sumie dobrze, że nie chcesz się rozmnażać...


@Episkey: Nawet dłużej bo @arachnofob zakłada że dziecko będzie rezolutne, mądre i samodzielne. A większość taka nie jest i albo wpada z wnukiem którym dziadkowie się muszą zajmować aby ci boli pracować czy w najgorszym przypadku się dokształcić, albo/i nie wyniesie się na swoje tylko do
  • Odpowiedz
ona już pewnie nieraz zaczynała temat, a on ja pewnie zbywal

pewnie nie dała rady wytrzymać w w frustracji, jak to jest jej marzenie i chciałaby miec ślub w przyszłości

Dawała mu pewnie do zrozumienia wiele razy ale jak to facet żadnych poważnych kroków nie podjął

Ona wiec pewnie zdecydowała sie na ten ostateczny i jest gotowa go zostawic bo nie chce tak zyc i juz


@chwila o lol, dużo tutaj
  • Odpowiedz
@ZiemniakZCebulandii: pytałeś jednak o powody by się nie żenić...

proszę bardzo

- ślub jest bardzo drogi a urządzanie bardzo drogiej imprezy na której będą dobrze bawić się wszyscy poza mną jest kiepską zachętą... powiesz mi, że nie trzeba robić wielkiej imprezy, ale skoro biorę ślub "bo co ludzie powiedzą" to impreza też będzie polska i zwykle bardzo poniżająca (te polskie zabawy
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: ludzie robią rożne rzeczy jak sa sfrustrowani, w ogole nie powinno do tego dojść, powinna go po prostu zostawic. Pewnie to nie było z dnia na dzien, bo on doskonale wiedział przez wiele czasu ze jej zależy na ślubie. Laska by jeszcze zrozumiała jakby jej powiedział kocham cie i ożenie sie z toba, a oświadczyły beda w ciagu dwóch lat czy cos xd ale on w ogole sie zastanawia
  • Odpowiedz
tradycyjnie żona przejmuje nazwisko męża. Dziecko od razu też.


tradycja to nie nakaz prawny

Dla Ciebie ślub to bezsens, a dla innych kontynuacja tradycyjnych wartości. A mi chodzi tylko o to, żeby potencjalne dziecko nie cierpiało, bo ma takich a nie innych rodziców.


takich
  • Odpowiedz
nie napisał, ale jak każda baba ktora chce ślubu mowi o tym często xd tylko zazwyczaj faceci nie biorą tego na poważnie w ogole :p


@chwila: Czyli generalnie znowu 100% gdybanie jak zapewne jest ;p Spoko, może i tak jest, ale nie jesteśmy tego pewni
  • Odpowiedz
@chwila: nie wiem, może i tak może i nie

nie znasz kobiet w ogole.


a Ty nie znasz ludzi, bo gdybyś znała to byś wiedziała, że czasem nie ma reguły i nie wszystko co ludzie robią jest racjonalne. Masz rację 90% kobiet pewnie wcześniej dawałoby mu sygnały jakieś, ale nie wiemy czy ona dawała. Może jest #!$%@? i postawiła takie ultimatum tak z dupy ;p Niech OP potwierdzi lub zaprzeczy
  • Odpowiedz
@MamaIKillTheMan: jest taki odcinek Rick i Morty gdzie rodzice uświadamiają sobie, że mogli by być super ludźmi, astronautami, muzykami, odkrywcami, naukowcami, gwiazdami kina itd... gdyby tylko nie mieli wpadki ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Arachnofob: troll czy debil? 2/10 bo odpisuję.

-ślub w USC - 84zł + ew. odpis aktu urodzenia 22zł/szt
-lol, papier nie udowadnia szczęścia (chyba jednak bardziej debil niż troll), za to ułatwia wszelkie formalności, rozwiązuje kwestie dziedziczenia i wspólnego majątku (tu zależy czy będą chcieli ogarnąć to ustawowo czy inaczej -> intercyz też jest kilka typów)
-skąd wziąłeś, że w małżeństwie nie trzeba się starać?! Chcąc stworzyć szczęśliwą rodzinę trzeba
  • Odpowiedz
ślub w USC - 84zł + ew. odpis aktu urodzenia 22zł/szt


ulegasz presji zawarcia małżeństwa a nie ulegniesz presji zorganizowania wesela? troll czy debil?

za to ułatwia wszelkie formalności, rozwiązuje kwestie dziedziczenia i wspólnego majątku


czyli
  • Odpowiedz